فروردین 18, 1398 12:18 Asia/Tehran [Updated: دی 30, 1399 14:53 Asia/Tehran]
  • قاسمی: نخبگان جهان باید با اقدامات غیر انسانی آمریکا مقابله کنند

سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: ملت‌ها و نخبگان جهان باید با اقدامات غیر انسانی آمریکا مقابله کنند، زیرا نتیجه این اقدامات هرج و مرج خواهد بود.

به گزارش پارس تودی، «بهرام قاسمی» در گفت و گو با پایگاه خبری "العهد" لبنان با تاکید بر اینکه آمریکا به معیارهای انسانی و حقوق بشر احترام نمی‌گذارد، افزود: تحریم‌های دولت آمریکا مانع ورود کمک‌های خارجی برای سیل‌زدگان در ایران شده است و آمریکا اخیراً حساب‌های مالی مرتبط با جمعیت هلال احمر ایران را مسدود کرد تا با این اقدام عملاً کمک‌رسانی از صلیب سرخ و کشورهای دیگر به مردم سیل‌زده ایران را مختل کند.

سخنگوی وزارت امورخارجه افزود: دولت آمریکا مدعی خدمت‌رسانی به ملت ایران است، اما حوادث اخیر ثابت کرد این ادعاها یک شوخی است.

قاسمی با بیان اینکه هلال احمر ایران یک مؤسسه بشردوستانه است، تصریح کرد: دولت آمریکا مسئول نتایج منفی آثار ویرانگر سیل‌های اخیر در ایران است و اقدام زیاده‌خواهانه آمریکا در حالی است که در جنگ‌های بزرگ نیز هیچ کس نمی‌تواند مانع کمک‌‌رسانی صلیب سرخ و هلال احمر در جهان شود.

سخنگوی وزارت امورخارجه در این حال از برخی کشورها همچون کویت و آلمان برای رفتار انسانی و ارسال کمک‌ها و تجهیزات به سیل زدگان ایران قدردانی کرد.

بارش‌های بی‌سابقه در دو هفته اخیر و جاری شدن سیل در برخی از مناطق شمال، غرب و جنوب ایران، خسارت مالی و جانی فراوانی برجا گذاشت.

اسکان اضطراری مردم سیل زده از ابتدای ساعات اولیه وقوع سیل آغاز شده است و امدادرسانی با امکانات دولت، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش و بسیج به سیل‌زدگان همچنان ادامه دارد.

نیروهای داوطلب نیز به مناطق سیل زده اعزام شده‌اند.

سازمان پزشکی قانونی روز شنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: در مجموع 13 استان درگیر با سیل 70 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

113/116

بیشتر بخوانید:

قاسمی: کمک‌های انسان دوستانه کویت، نشانه همبستگی و برادری اسلامی است

قاسمی: آمریکا مسیرهای کمک رسانی به مردم سیل زده را مسدود کرد

 

کلیدواژه