اردیبهشت 04, 1398 17:31 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • آغاز بکار کنگره

کنگره بزرگ "سپاس از ایران" امروز (چهارشنبه) با حضور مسئولان جمهوری اسلامی ایران و عراق و خانواده های شهدای مستشاری ایران در جنگ علیه داعش در بغداد آغاز شد.

به گزارش پارس تودی، این کنگره با بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص شان و جایگاه شهدا از جمله شهدای مدافع حرم آغاز به کار کرد.

در کنگره بزرگ "سپاس از ایران" شماری از مقامات و شخصیت های برجسته عراقی از جمله "فالح الفیاض" مشاور امنیت ملی عراق، نمایندگان پارلمان این کشور و همچنین "ایرج مسجدی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد، سردار "مهدی ربانی" معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و جمعی از فرماندهان نظامی ایران حضور دارند.

"فالح الفیاض" در آیین گشایش کنگره بزرگ "سپاس از ایران" گفت: از جمهوری اسلامی ایران به علت پشیبانی و حمایت هایش از عراق تشکر می کنیم، جمهوری اسلامی ایران از عملیات آزادسازی عراق از اشغال داعش و نابودی این گروه، پشتیبانی و حمایت کرد، برادران ما در جمهوری اسلامی ایران، اصلی ترین حامی و پشتیبان ما در مقابله با داعش بودند.

در این کنگره از خانواده 60 شهید مدافع حرم از جمهوری اسلامی ایران و لبنان تقدیر می شود.

این کنگره، همزمان با سالروز تشکیل سازمان بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) آغاز به کار کرده است.

برگزاری نمایشگاهی از آثار جنایات گروه تروریستی تکفیری داعش و همکاری مشترک نیروهای مستشاری ایرانی با نیروهای مجاهد و نیروهای مسلح عراق و تصاویر شهدای این جنگ مقدس یکی دیگر از برنامه های جنبی این همایش بزرگ اعلام شده است.

113/117

 

 

کلیدواژه

کامنت