اردیبهشت 15, 1398 12:52 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • توسعه بلندمدت و راهبردی روابط دفاعی ایران و آفریقای جنوبی

معاون امور بین الملل وزارت دفاع بر توسعه همکاری‌های دفاعی دو کشور برای دست یابی به یک تعامل بلند مدت و راهبردی تاکید کرد.

به گزارش پارس تودی، امیر سرتیپ «محمد احدی» معاون امور بین الملل وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دیدار با رئیس ستاد نیروهای مسلح آفریقای جنوبی با بیان اینکه در سیاست خارجی و دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران کشورهای آفریقایی به ویژه آفریقای جنوبی از جایگاه ویژه ای برخوردارند، گفت: ملت بزرگ ایران اسلامی همواره به نلسون ماندلا و مبارزات صلح آمیز او در مقابله با تبعیض نژادی با دیده تکریم و احترام می نگرد.

معاون وزیر دفاع با قدردانی از مواضع مستقل آفریقای جنوبی در محافل بین المللی در مقابل یکجانبه گرانی و بویژه رفتار قلدرمابانه آمریکا و حمایت از کشورهای مستقل، افزود: آفریقای جنوبی نشان داده است که هرگز تحت تأثیر جوسازی های دروغین و تبلیغاتی استکبار جهانی بویژه آمریکایی‌ها قرار نمی گیرد.

امیر احدی با انتقاد از رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و مبانی حقوقی آمریکایی‌ها در سطح جهان، به دشمنی و کینه توزی آنها علیه ملت بزرگ ایران اسلامی طی 40 سال گذشته اشاره کرد و گفت: آمریکا در آخرین پرده دشمنی خود با ملت ایران با قراردادن نام سپاه پاسداران در لیست گروههای تروریستی، نشان داد که به هیچ قیمتی حاضر نیست دست از حمایت همه جانبه از رفتارهای تروریستی در منطقه و جهان بردارد و بر این اساس نام سپاه پاسداران بعنوان پیشروترین نیروی مبارزه با تروریستم در منطقه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد.

معاون وزیر دفاع در این دیدار ابزار علاقه کرد تا با توسعه روابط دفاعی با کشور آفریقای جنوبی بتوانیم به یک تعامل بلند مدت و راهبردی دست یابیم.

رئیس ستاد نیروهای مسلح آفریقای جنوبی نیز در این دیدار با ستایش انقلاب اسلامی ملت ایران و احترام به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، خواستار توسعه همکاری‌های دفاعی دو کشور شد. 113/118

 

کلیدواژه

کامنت