مرداد 08, 1398 18:57 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • تاکید ایران و امارات بر تقویت روابط دیپلماتیک و تأمین امنیت خلیج فارس

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و فرمانده گارد ساحلی امارات در نشستی مشترک بر تقویت روابط دیپلماتیک و تأمین امنیت خلیج فارس و دریای عمان تأکید کردند.

به گزارش پارس تودی، سردار سرتیپ «قاسم رضایی» فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در دیدار «محمدعلی مصباح الاحبابی» فرمانده گارد ساحلی امارات و هیئت همراه در تهران گفت: جمهوری اسلامی ایران روابط دیرینه و تاریخی با امارات در سطوح و موضوعات مختلف به صورت صمیمانه داشته که این ارتباط هم اکنون بین سرمایه گذاران، صیادان و تجار ادامه دارد.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ایران تصریح کرد: قاچاق، مشکل بزرگی برای مرزبانی دو کشور است که این نشست مشترک می تواند نقطه عطفی برای رسیدن به وضعیت مطلوب امنیتی باشد.

سردار رضایی منطقه استراتژیک خلیج فارس و دریای عمان را متعلق به مردم منطقه دانست و اظهار کرد: نباید اجازه داد سایر کشورها، امنیت منطقه را خدشه دار کنند؛ بلکه باید جلوی جولان و منفعت طلبی آن‌ها در منطقه گرفته شود.

سردار رضایی همچنین تأکید کرد: با وجود بی‌ثباتی در برخی کشورهای منطقه، جمهوری اسلامی ایران بسیار امن است و احساس امنیت برای مردم در شهرها و مرزها ایجاد شده است.

سرتیپ «مصباح الاحبابی» فرمانده گارد ساحلی امارات نیز در این دیدار با استقبال از گسترش روابط مرزی میان دو کشور گفت: مداخله بعضی از دولت‌ها در خطوط اول دریانوردی، عامل بی‌ثباتی منطقه است که باید با همکاری کشورهای منطقه، امنیت را در خلیج فارس و عمان برقرار کرد.

فرمانده گارد ساحلی امارات با بیان اینکه امنیت جمهوری اسلامی ایران نشان دهنده مدیریت صحیح در مرزها است، افزود: اقدامات مشترک و هماهنگی‌ها باید مستمر باشد تا امنیت تجارت و سلامت دریانوردی حفظ شود. 142/118

بیشتر بخوانید: 

ورود هیاتی از مقامات ارشد گارد ساحلی امارات به تهران

کلیدواژه

کامنت