شهریور 14, 1398 10:02 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • علاقه مندی اسلوونی برای پیوستن به اینستکس

معاون نخست وزیر و وزیر خارجه اسلوونی در دیدار "سیدعباس عراقچی" معاون سیاسی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران از علاقه مندی کشورش برای پیوستن به کانال ویژه تجارت اروپا با ایران موسوم به "اینستکس" خبر داد.

به گزارش پارس تودی، "سیدعباس عراقچی" معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان که به "لوبلیانا" سفر کرده بود، روز چهارشنبه در ادامه رایزنی های خود، با "میرو سرار" معاون نخست وزیر و وزیر خارجه اسلوونی دیدار و گفت وگو کرد.  

وزیر خارجه اسلوونی در این دیدار ضمن اشاره به رفت و آمدهای سیاسی بین دو کشور و تبادل هیأت های تجاری در سال‌های اخیر، مناسبات دو کشور را دوستانه توصیف کرد و اظهار داشت، مواضع ما همسو با اتحادیه اروپا، مبتنی بر حفظ برجام است و علاقمند به پیوستن به ساز و کار مالی (اینستکس) هستیم.

معاون وزیر خارجه کشورمان نیز در این دیدار  از حمایت‌های اسلوونی از برجام و نیز درخواست این کشور برای پیوستن به اینستکس ابراز خرسندی و قدردانی کرد.

عراقچی با تشریح پیشنیه و آخرین تحولات توافق هسته ای ایران و نیز روند تلاش‌های فرانسه به منظور حصول به تفاهم پیرامون لغو تحریم‌ها ابراز امیدواری کرد، اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی طرف مذاکره با ایران، به تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای عمل کنند.

117

بیشتر بخوانید:

دیدار عراقچی با معاون وزیر خارجه اسلوونی

عراقچی: ایران درباره برجام مذاکره مجدد نمی کند

عراقچی: آمریکا هر روز از نظم بین المللی فاصله می گیرد

کامنت