شهریور 15, 1398 09:35 Asia/Tehran [Updated: دی 29, 1398 21:19 Asia/Tehran]

وزیر امور خارجه ایران و وزیر امور خارجه اندونزی بر گسترش و تعمیق روابط دو جانبه تاکید کردند.

به گزارش پارس تودی؛ در دیدار روز جمعه «محمد جواد ظریف» وزیر امورخارجه ایران و خانم «رتنو مرسودی»Retno Marsudi  وزیر امور خارجه اندونزی در جاکارتا، دو طرف از سطح روابط، گفت وگوها و رفت و آمدهای سیاسی و پارلمانی و نیز همکاری اقتصادی بین دو کشور ابراز خرسندی کردند.

حمایت از افزایش رایزنی‌ سیاسی و همکاری بین ایران و اندونزی در  خصوص مسائل مهم جهان اسلام بویژه فلسطین و ادامه مشورت ها در خصوص مسائل مهم منطقه و همچنین در سازمان همکاری اسلامی و دیگر مجامع بین المللی از دیگر موضوعات مورد رایزنی ظریف و مرسودی بود.

وزیر امور خارجه ایران و وزیر امور خارجه اندونزی همچنین با اشاره به رویکرد اصولی ایران در برجام، پایبندی طرف مقابل به تعهدات خود و بهره مندی ملت ایران از منافع اقتصادی برجام را ضروری عنوان کردند.

وزیر امور خارجه ایران پنجشنبه شب در صدر یک هیات عالی رتبه به منظور دیدار با مقامات اندونزی، از داکا پایتخت بنگلادش وارد جاکارتا، پایتخت اندونزی شد.

ظریف در راستای دیپلماسی فعال ایران از 11 اوت تاکنون به کشورهای قطر، کویت، فنلاند، سوئد، نروژ، فرانسه، چین، ژاپن، مالزی، روسیه، بنگلادش و اندونزی سفر کرده است.118

بیشتر بخوانید:

رایزنی ظریف با وزیر خارجه اندونزی

 

کلیدواژه

کامنت