شهریور 23, 1398 19:21 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • تاکید ایران و اندونزی بر گسترش همکاری در زمینه بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران و وزیر بهداشت اندونزی بر گسترش همکاری های دوجانبه در زمینه بهداشت و درمان تاکید کردند.

به گزارش پارس تودی؛ «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه در دیدار «نیلا ملوک» Nila Moeloek، وزیر بهداشت اندونزی در تهران با اشاره به اهمیت همکاری با کشورهای آسیایی به ویژه اندونزی برای ایران گفت: تهران آماده گسترش همکاری‌ های بیشتر با جاکارتا در زمینه صنعت حلال، واکسیناسیون، توریسم سلامت، درمان، پژوهش و آموزش است.  

وزیر بهداشت ایران افزود: اندونزی نیز تجربه خوبی در مدیریت بلایای طبیعی دارد و تهران آماده استفاده از تجربیات جاکارتا است.

نمکی با بیان اینکه 97 درصد نیاز دارویی ایران در داخل کشور تولید می شود، افزود: جمهوری اسلامی ایران تصمیم دارد در سه سال آینده با استفاده از هزار و 200 شرکت دانش بنیان ایرانی، تمام داروهای مورد نیاز خود را تأمین کند.

وزیر بهداشت اندونزی نیز در این دیدار گفت: جاکارتا آماده همکاری با تهران در حوزه‌ های دارویی، سلول‌های بنیادی، پیوند اعضا و گردشگری سلامت است.

ملوک با اشاره به اینکه سفر وی به ایران در راستای ادامه همکاری‌ها و تقویت این موضوع انجام شده است، افزود: همکاری‌ خوبی در حوزه سلامت در دستور کار قرار گرفته و توسعه زیرساخت‌ها در نظام سلامت یکی از اولویت‌های همکاری اندونزی با ایران است.118

بیشتر بخوانید:

امضای برنامه عملیاتی همکاری های وزارت بهداشت ایران و اندونزی

 

کلیدواژه

کامنت