شهریور 30, 1398 18:34 Asia/Tehran [Updated: آبان 07, 1399 11:08 Asia/Tehran]
  • سرلشکر باقری تاکید کرد: تلاش نیرو‌های مسلح برای تسهیل سفر زائران اربعین

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح مراسم بزرگ اربعین حسینی (ع) را نمایش وحدت مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان در برابر استکبار دانست و گفت: نیرو‌های مسلح با تمام توان و استفاده از ظرفیت‌ها برگزاری باشکوه راهپیمایی اربعین را در الویت کار‌های خود قرار می دهند.

به گزارش پارس تودی، سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح روز شنبه در نشست کمیته هماهنگی و پشتیبانی قرارگاه اربعین نیرو‌های مسلح، با تاکید بر اهمیت برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم اربعین حسینی، اظهار داشت: بخش‌های مختلف کشوری ازجمله وزارت کشور و نیرو‌های مسلح، در برگزاری این همایش عظیم با تمام توان و انگیزه بالا شرکت خواهند کرد تا بستر‌ها و ظرفیت‌های مناسب جهت تسهیل سفر زائران ایجاد شود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص برگزاری مراسم بزرگ اربعین حسینی گفت: ایشان اخیراً دیدار با موکب‌داران عراقی فرمودند: "توجه به زیارت اربعین یکی از راه‌ها و بستر‌های تمدن‌سازی اسلامی است."

وی با قدردانی از مردم مهمان‌نواز عراق بیان کرد: کشور عراق در سال‌های اخیر درگیر جنگ و مقابله با گروههای تروریست‌یبوده و هم‌اکنون نیز آنان به دنبال استقرار امنیت در سراسر کشورشان هستند و در روزگاری نه‌چندان دور از همین موکب‌ها در جهت اسکان آوارگان جنگی استفاده می‌کردند.

سرلشکر باقری تصریح کرد: در چنین شرایطی پذیرش چندین میلیون زائر برای کشور عراق دشوار خواهد بود؛ لذا ما باید تلاش کنیم تا با هماهنگی و انسجام بیشتر در این رابطه گام برداریم، امکانات لازم را جهت برطرف شدن نیاز‌ها تهیه و تمهید کنیم و بخش قابل توجهی از کار زائران را در حوزه‌های مختلف اسکان، حمل و نقل، تغذیه، بهداشت، امنیت و... خودمان بر عهده بگیریم و به نحو احسن انجام دهیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران  در حوزه نقل و انتقالات بالگردی و ترابری، بهداشت و درمان، اسکان، برقراری موکب و وزارت دفاع نیز در حوزه حمل و نقل، مین‌روبی برخی مناطق نزدیک به مرز مسئولیت‌های خطیری را بر عهده گرفته اند.

سرلشکر باقری همچنین با اشاره به بازگشایی مرز خسروی پیش بینی کرد، امسال شمار زائران افزایش یابد که تلاش منسجم‌تر را می‌طلبد تا در امنیت کامل و آرامش و رفاه کامل این زیارت صورت گیرد.

20 صفر 1441 هجری قمری (27 مهر 1398)، اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) امام سوم شیعیان جهان و یاران باوفای ایشان در صحرای کربلا است؛ میلیون‌ها زائر از سراسر جهان در این روز برای حضور در مراسم اربعین حسینی (ع) وارد  شهر کربلا در جنوب عراق می‌شوند.

براساس آمار رسمی منابع عراقی حدود 14 میلیون زائر در پیاده روی زیارت اربعین سال گذشته شرکت کردند.

116

بیشتر بخوانید:

بازدید وزیر راه از مرز شلمچه با هدف رفع مشکلات تردد زائران اربعین حسینی + تصاویر

رهبرمعظم انقلاب: راهپیمایی عظیم اربعین نشانه اراده پروردگار بر نصرت امت اسلامی است

کلیدواژه

کامنت