مهر 14, 1398 16:29 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور عراق،گفت: ایران همواره در کنار دولت و ملت عراق خواهد بود.

برخی از استان‌های عراق از جمله بغداد در روزهای اخیر شاهد برگزاری تظاهرات در اعتراض به وضعیت نامناسب خدمات عمومی، نبود فرصت های شغلی و فساد اداری است.

به گزارش پارس تودی؛ سید"عباس موسوی" سخنگوی وزارت خارجه روز یکشنبه در بازدید از خبرگزاری "ایران پرس" با بیان اینکه ملت عراق پیش از این هم با بحران‌هایی روبه رو بوده‌ است، تصریح کرد: این بار هم با وحدت و همدلی گروه‌ها و احزاب سیاسی عراق، مشکلاتشان حل خواهد شد.

موسوی با اشاره به ریشه‌های اعتراضات اخیر در عراق، تصریح کرد: مردم رشید و بالغ عراق این بار هم با موفقیت از این مشکلات عبور می‌کنند.سخنگوی وزارت امورخارجه ایران با بیان اینکه هرگونه دخالت بیگانگان در مسائل عراق، کمکی به رفع مشکلات مردم این کشور نخواهد کرد، افزود: دولت عراق با اطلاع از مطالبات مردم خود، به سرعت به دنبال پیگیری این مطالبات است.

موسوی ابراز اطمینان کرد: بعد از راهپیمایی اربعین حسینی که نماد وحدت و شکوهمندی امت اسلامی است، مشکلات مردم عراق هم حل خواهد شد.

موج تظاهرات در برخی از شهرهای عراق روز یکشنبه همزمان با واکنش مسئولان و اعلام اولین بسته اجرای خواسته‌های تظاهرکنندگان توسط «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر این کشور برای انجام اصلاحات، فروکش کرد.118

کلیدواژه

کامنت