مهر 22, 1398 07:46 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • لاریجانی: مساله سوریه با نظامی گری حل نمی شود

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار رئیس پارلمان الجزایر با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پیش از آغاز جنگ در سوریه و یمن پیشنهاد گفت وگوی سیاسی داد اما برخی از کشورها بر جنگ اصرار داشتند، گفت: مساله سوریه از طریق نظامی گری حل نخواهد شد.

به گزارش پارس تودی، "علی لاریجانی" یکشنبه شب در حاشیه صد وچهل و یکمین اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) در شهر بلگراد پایتخت صربستان با "سلیمن شینین" رئیس پارلمان الجزایر دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار همچنین با بیان اینکه قرابت میان ایران و الجزایر بسیار است، گفت: ملت الجزایر ملت رشیدی است به همین دلیل مسائل داخلی‌اش به زودی حل خواهد شد.

لاریجانی در دیدار با "احمد آل محمود" رئیس پارلمان قطر نیز با بیان اینکه قدم های خوبی در زمینه همکاری های تجاری و اقتصادی میان ایران و قطر برداشته شده است، بر گسترش همکاری های همه جانبه بین دو کشور تاکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران با تاکید بر اینکه تهران مبنای حل مسائل منطقه را گفت وگوی سیاسی می داند نه رفتارهای نظامی، اظهار داشت، همان طور که رفتارهای نظامی در سوریه پاسخ نداد در جاهای دیگر نیز پاسخ نمی دهد.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی ایران روز یکشنبه جهت شرکت در صد و چهل و یکمین نشست اتحادیه بین‌المجالس جهانی وارد بلگراد پایتخت صربستان شد.

لاریجانی قرار است در مجمع عمومی اتحادیه بین المجالس جهانی سخنرانی و مواضع جمهوری اسلامی ایران درباره مسائل منطقه‌ای و بین المللی و مسائل مرتبط با موضوع اجلاس را مطرح کند.

دیدار‌ با روسای پارلمان‌های برخی کشور‌های عضو اتحادیه بین المجالس جهانی از دیگر برنامه های لاریجانی در سفر به بلگراد است.

اتحادیه بین‌المجالس جهانی Inter-parliamentary Union (IPU) در سال 1889 تأسیس شد.

مجالس ملی 178 کشور عضو اتحادیه بین‌المجالس جهانی هستند و 12 مجمع پارلمانی منطقه‌ای اعضای وابسته آن به شمار می‌آیند.118

بیشتر بخوانید:

لاریجانی: آمریکایی‌ها موجب به هم ریختگی در روابط بین المللی شده اند

لاریجانی عازم بلگراد شد

 

کلیدواژه

کامنت