مهر 23, 1398 12:27 Asia/Tehran [Updated: مرداد 22, 1399 19:23 Asia/Tehran]
  • دبیرکل سازمان بهداشت جهانی: ایران در زمینه بهداشتی در منطقه مدیترانه شرقی پیشگام است

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در زمینه بهداشتی در منطقه مدیترانه شرقی پیشگام است، تصریح کرد: ایران با ارتقای خدمات بهداشتی، مرگ و میر کودکان، زنان و بیماری‌های واگیر را کنترل کرده است.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری "ایران پرس"، «تدروس اوهانوم» روز سه شنبه در شصت و ششمین اجلاس وزیران بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در تهران افزود: با توجه به دستاوردهای بهداشتی ایران سازمان بهداشت جهانی موظف است به این کشور کمک کند تا به کیفیت بهتر و بالاتر خدمات بهداشتی دست یابد.

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی همچنین با اشاره به برنامه هپاتیت جهانی، گفت: این یک برنامه جهانی برای کنترل، پیشگیری و کاهش مرگ و میر ناشی از هپاتیت است که باید برای اجرای آن در کشورهای این منطقه به خصوص افغانستان تلاش کرد.

اوهانوم تصریح کرد: باید چارچوبی برای کنترل این مرگ و میرها تهیه شود تا مادران، نوزادان و بیماران بتوانند زندگی سالمی داشته باشند و سازمان بهداشت جهانی برای رسیدن به این هدف نیازمند پرستاران، بهیاران و نیروهای بهداشتی بیشتری است.

شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی روز سه شنبه با حضور رئیس جمهوری ایران در تهران آغاز شد.

در این اجلاس که با حضور 22 وزیر بهداشت منطقه برگزار می‌شود، در خصوص مهمترین مسائل مربوط به سلامت، از جمله سبک زندگی و تاثیر آن در سلامت شهروندان ممالک مختلف، سلامت نوزادان، کودکان، نوجوانان و جوانان، دارو و تامین هزینه‌های آن، بیماری‌های غیر واگیر، پزشک خانواده و مباحث مربوط به بیماری‌های واگیر، بحث و تبادل نظر خواهد شد.

116/118

بیشتر بخوانید:

وزیر بهداشت: تحریم دارو و تجهیزات پزشکی جنایت علیه بشریت است

تصاویر: اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت

روحانی: دولت آمریکا با تحریم ملت ایران، مرتکب جنایت علیه بشریت شده است

 

کلیدواژه

کامنت