مهر 25, 1398 04:31 Asia/Tehran [Updated: مهر 01, 1400 15:48 Asia/Tehran]
  • تاکید ایران و روسیه بر ضرورت حفظ تمامیت ارضی سوریه

نمایندگان ایران و روسیه با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت، تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه، خواستار توقف فوری عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه شدند.

به گزارش پارس تودی، "الکساندر لاورنتیف" Alexander Lavrentiev نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه و "سرگئی ورشینین" Sergey Vershinin معاون وزیر خارجه روسیه در امور خاورمیانه عصر چهارشنبه در تهران با "علی اصغر خاجی" دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در امور سوریه و یمن دیدار و گفت وگو کردند.

دو طرف در این دیدار تحولات سوریه از جمله آخرین وضعیت شمال این کشور و اقدام نظامی ترکیه در این منطقه را مورد بحث و‌ بررسی قرار دادند.

"لاورنتیف"، "ورشینین" و "خاجی" در این دیدار با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت و تمامیت ارضی و استقلال و حاکمیت ملی سوریه، خواستار توقف فوری اقدامات نظامی اخیر ترکیه در شمال سوریه و حل و فصل اختلافات از طریق سیاسی و دیپلماتیک شدند.

همچنین در این دیدار دو طرف با مرور تحولات مربوط به روند آستانه و موضوع تشکیل کمیته قانون اساسی و آغاز به کار آن در آینده نزدیک، بر ضرورت ترسیم آینده سوریه توسط مردم این کشور بدون هرگونه مداخله خارجی تاکید کردند.

نمایندگان ایران و روسیه در این دیدار درباره آخرین تحولات یمن و ضرورت پایان بخشیدن به بحران این کشور نیز رایزنی کردند.117

بیشتر بخوانید:

تاکید ایران و آلمان بر پایان نظامی‌ گری در یمن و سوریه

تاکید ظریف بر پایان حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه

تاکید دبیر کل حزب الله بر احیای روابط لبنان با سوریه

 

کلیدواژه