مهر 26, 1398 18:32 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 09, 1399 18:30 Asia/Tehran]
  •  تسلیت اربعین حسینی (ع)؛ ایران اسلامی غرق در ماتم و عزاداری

ایران اسلامی در شب اربعین حسینی (ع)، چهلمین شب شهادت حضرت امام حسین (ع) امام سوم شیعیان جهان و یاران با وفای ایشان، غرق در ماتم و عزاداری است.

به گزارش پارس تودی؛ فردا (شنبه) بیستم صفر 1441 هجری قمری (27 مهر 1398) اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) امام سوم شیعیان جهان و یاران باوفای ایشان در صحرای کربلا است.

شمار زیادی از مسلمانان و پیروان ادیان الهی دیگر، از چند روز مانده به اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) امام سوم شیعیان جهان، با پیاده روی مسیر حدود 80 کیلومتری از شهر نجف تا کربلا، خود را به مرقد مطهر ایشان در کربلای معلی رساندند.

حضرت امام حسین (ع)  و یاران باوفای ایشان؛ دهم محرم سال 61 هجری قمری در کربلا به شهادت رسیدند.

حضرت امام حسین (ع) در بیان واقعه کربلا، در راه مکه به کربلا و تا هنگام شهادت به صراحت تاکید کردند: "مقصود من از حرکت؛ افشای حکومت ضد اسلامى یزید و برپاداشتن امر به معروف و نهى از منکر و ایستادگى در برابر ظلم و ستمگرى است و جز حمایت قرآن کریم و زنده نگه داشتن دین اسلام ناب محمدى هدفى ندارم".

مردم ایران اسلامی امشب در آیین چهلمین شب شهادت سالار شهیدان مانند شب و روز تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) با حضور در حسینیه ها، مساجد، حرم مطهر حضرت امام رضا(ع) امام هشتم شیعیان جهان در مشهد و حرم مطهر حضرت معصومه (س) در شهر مقدس قم، عزاداری می کنند.

نوحه خوانی، سینه و زنجیر زنی و سخنرانی درباره جایگاه و شخصیت حضرت امام حسین (ع)، از برنامه های مهم مردم مومن و حسینی ایران اسلامی در شب و روز اربعین حسینی است.115/118

بیشتر بخوانید:

رهبر معظم انقلاب: خوشا به حال آن کسانی که به زیارت اربعین خواهند رسید

خطیب نماز جمعه تهران: راهپیمایی میلیونی اربعین یک اتفاق خیره‌کننده برای جهان است

تصاویر: پیاده روی شبانه زائران اربعین از نجف به کربلا

 

کلیدواژه

کامنت