مهر 28, 1398 16:23 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • روحانی: حماسه بی‌نظیر زائران اربعین موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام شد

رئیس جمهوری ایران با قدردانی از زائران اربعین حسینی، تاکید کرد: استقبال پرشور و حضور حماسی زائران در راهپیمایی بزرگ و جهانی اربعین، موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان شد.

به گزارش پارس تودی، «حسن روحانی» رئیس جمهوری کشورمان روز یکشنبه در پیامی با اشاره به توطئه‌های استکبار جهانی و حامیان آنان برای کم‌رنگ کردن قدرت سیاسی، فرهنگی و معنوی اربعین امسال، تصریح کرد: حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر زئران اربعین حسینی (ع)، جلوه تازه‌ای به عظمت اسلام و وحدت مسلمانان بخشید.

روحانی ابراز امیدواری کرد: دستاورد این حرکت بزرگ جهانی که همه ساله پرشورتر از سال قبل برگزار می‌‌شود، موجب وحدت امت اسلامی شود.

رئیس جمهوری پیش از این در پیامی به «برهم صالح» رئیس جمهوری و «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق از تلاش همه مردم، مسئولان، علما و به‌ویژه مقام مرجعیت این کشور برای تامین امنیت کامل و میهمان‌نوازی از زائرین اربعین حسینی(ع) قدردانی کرد.

دیروز (شنبه) بیستم صفر 1441 هجری قمری (19 اکتبر 2019) اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) امام سوم شیعیان جهان و یاران باوفای ایشان در صحرای کربلا بود.

امسال بیش از 15 میلیون زائر از کشورهای مختلف جهان، از چند روز مانده به اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع)، با پیاده‌روی در مسیرهای مختلف در عراق، خود را به مرقد مطهر ایشان در کربلای معلی رساندند. 139/118

بیشتر بخوانید:

قدر دانی روحانی از رئیس جمهور و نخست وزیر عراق

پیاده‌روی اربعین حسینی(ع)؛ تجمعی در راستای آزادی خواهی و دفاع ازمظلومان/ تحلیل

 

کلیدواژه

کامنت