مهر 30, 1398 00:44 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • ایران خواستار مشارکت سازمان ملل در تحقیقات مربوط به حمله به نفتکش

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد روز دوشنبه از این سازمان خواست در تحقیقات مربوط به حمله تروریستی به نفتکش ایرانی "سابیتی" SABITY مشارکت داشته باشند.

به گزارش پارس تودی، نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در بیانیه ای با تاکید بر اینکه تهران تحقیقات خود را درباره حمله تروریستی به نفتکش ایرانی "سابیتی" آغاز کرده است، از "آنتونیو گوترش" دبیرکل این سازمان خواست تا کارشناسان سازمان ملل را برای مشارکت در این فرایند تحقیق به کار گیرد.

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل تصریح کرد،  حمله به نفتکش ایرانی با دخالت عوامل دولتی انجام شده و یک عمل تروریستی قلمداد می شود.

نفتکش ایرانی "سابیتی" SABITY  جمعه 11 اکتبر از مکانی نزدیک به کریدور عبوری این نفتکش از شرق دریای سرخ، دو بار و به فاصله حدود نیم ساعت مورد هدف قرار گرفت و آسیب دید.

این نفتکش روز دوشنبه وارد آب‎های سرزمینی ایران شد.

در ماه های اخیر چند اقدام تخریبی علیه نفتکش‌های ایران در دریای سرخ صورت گرفته که بررسی‌ها در خصوص عوامل دخیل در این اقدامات در حال انجام است.

"محمدجواد ظریف" وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران اخیرا با بیان اینکه حمله به نفتکش ایرانی "سابیتی" اقدامی دولتی بوده است، گفت: براساس اطلاعات دریافتی این حمله توسط یک یا چند دولت انجام شده است.

این نفتکش در 60 مایلی بندر جده عربستان سعودی هدف حمله قرار گرفت.

117

کامنت