مهر 30, 1398 12:04 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 03, 1399 07:38 Asia/Tehran]
  • سخنگوی قوه قضائیه: ایران با دستگیری

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به دستگیری «روح الله زم» از سرشاخه‌های رسانه ای دشمن و سرشبکه سایت معاند "آمدنیوز" گفت: ایران با دستگیری "زم" به اطلاعات گران بهایی دست یافت.

به گزارش پارس تودی به نقل از "ایران پرس"؛ «غلامحسین اسماعیلی» روز سه شنبه در نشست خبری، با تمجید از اقدام هوشمندانه، دقیق، اطلاعاتی و عملیات فریبی که سربازان گمنام امام زمان در اطلاعات سپاه انجام دادند افزود: کسانی که تحت حمایت سرویس های کشورهای مختلف بودند، سربازان گمنام امام زمان در اطلاعات سپاه توانستند آنها را مدیریت کنند و در نتیجه، این توفیق حاصل شد.

اسماعیلی تصریح کرد: تا امروز غیر از خود روح الله زم فرد دیگری از بخش های مختلف دستگیر نشده است.

سخنگوی قوه قضائیه خطاب به افرادی که تحت حمایت سرویس های اطلاعاتی خارجی فعالیت می کنند اظهار کرد: با ریسمان پوسیده دولت های خارجی و سرویس‌های اطلاعاتی آنها خود را به چاه نیندازند و به فکر برگشت به آغوش ملت کشور و نظام باشند؛ در غیر این صورت سرنوشتی مشابه با زم خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: ما ثابت کردیم که هم در هوا پهپاد رادارگریز را منهدم می کنیم و با دستگیری روح الله زم هم نشان دادیم که سرویس های اطلاعاتی آنها را مدیریت می کنیم.

پیگیر آزادی مسعود سلیمانی از زندان آمریکا هستیم

سخنگوی قوه قضائیه درباره پیگیری آزادی مسعود سلیمانی زندانی ایرانی در آمریکا گفت: طبق پیگیری های ما این فرد اعمال مجرمانه انجام نداده است.

وی افزود: طبق گزارش ها، شرایط نگهداری ایشان در زندان مناسب نیست و در جمهوری اسلامی ایران به ویژه در یک ماهه اخیر همکاری مجدانه ای برای آزادی این فرد از سوی وزارت امور خارجه، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و قوه قضائیه انجام شده است و امیدواریم که منتهی به نتیجه شود.

«مسعود سلیمانی» استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس تهران و یکی از دانشمندان برجسته در حوزه سلول‌های بنیادی، از حدود 11 ماه قبل به دلایل واهی در زندان‌های آمریکا محبوس است.

نهاد‌های علمی و دانشگاهی و حقوق بشری،با محکوم کردن این اقدام آمریکا، آزادی دانشمند ایرانی را خواستار شده‌اند.

«معصومه جوانی» مادر مسعود سلیمانی که پس از شنیدن خبر بازداشت فرزندش از سوی ماموران امنیتی رژیم آمریکا از 7 ماه قبل به کما رفته بود، چندی پیش در سن 63 سالگی جان خود را از دست داد.

دوری از فرزند و نگرانی از وضعیت سلیمانی از دلایل فوت آن مرحومه اعلام شد.118

بیشتر بخوانید:

بازداشت سرشبکه "آمدنیوز" توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران

قدرت اطلاعاتی سپاه در دستگیری سرشبکه رسانه معاند "آمد نیوز" 

کلیدواژه

کامنت