آبان 01, 1398 07:01 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 03, 1399 07:38 Asia/Tehran]
  • ظریف: آمریکا خطری جدی برای چندجانبه گرایی است

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در حال حاضر چند جانبه گرایی از سوی آمریکا در معرض خطر است.

به گزارش پارس تودی؛ «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه سه شنبه در بدو ورود به باکو در گفت و گو با خبرنگاران، ضمن اشاره به برگزاری اجلاس سران و نخست وزیران کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها در پایتخت جمهوری آذربایجان افزود: لازم است کشورها مبنای دیپلماسی و چندجانبه گرایی را مورد توجه قرار دهند.

ظریف تصریح کرد: بیشتر تمرکز کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها بر روی چندجانبه گرایی و تقویت آن است.

وزیر امور خارجه ایران خاطرنشان کرد: اجلاس سران و نخست وزیران کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها فرصتی را فراهم می کند تا دیدارهایی در حاشیه این اجلاس با مقامات مختلف انجام شود.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان سه شنبه شب برای شرکت در جلسه وزیران امورخارجه کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها وارد باکو شد.

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان روزهای سوم و چهارم آبان میزبان هجدهمین اجلاس سران و نخست وزیران کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها خواهد بود و قبل از این اجلاس، جلسه وزیران امور خارجه این کشورها امروز(چهارشنبه) و فردا(پنج شنبه) برگزار خواهد شد.

در جلسه وزیران امورخارجه، سند نهایی و اعلامیه مشترک اجلاس سران بازنگری و نیز برخی مسایل منطقه ای و بین المللی از جمله بحرانها و مناقشات موجود در مناطق مختلف جهان بررسی می شود.

بیشتر بخوانید:

ظریف عازم باکو شد

تاکید ظریف بر ضرورت های چند جانبه گرایی/تحلیل

ظریف: یکجانبه گرایی محکوم به شکست است + ویدیو

 

کلیدواژه

کامنت