آبان 06, 1398 22:35 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • واعظی: هلاکت البغدادی بی ارتباط با مبارزات انتخاباتی آمریکا نیست

مسئول دفتر رئیس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه آمریکا از بانیان شکل گیری گروه تروریستی داعش است، گفت: اجرای عملیات نابودی رهبر داعش در این برهه بی ارتباط با مبارزات انتخاباتی آمریکا نیست.

به گزارش پارس تودی؛ محمود واعظی، روز دوشنبه در واکنش به هلاکت ابوبکر البغدادی سرکرده داعش افزود:هر چند، امروز چیزی به نام داعش وجود ندارد و گروه‌های تروریستی منتسب به آن بسیار ضعیف و کم‌تحرک شده اند اکنون این سئوال مطرح است که چرا بن‌لادن و البغدادی هر دو در آستانه انتخابات آمریکا کشته می‌شوند تا از آن به عنوان یک برگ برنده در انتخابات مورد استفاده قرار گیرد.

مسئول دفتر رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به شکست‌های میدانی داعش در عراق و سوریه اضافه کرد: مبارزه با تروریسم از سوی هر کشوری که باشد اقدامی موجه است ولی به اعتراف مقامات آمریکایی، گروه تروریستی داعش توسط خود آمریکا شکل گرفت و تا زمانی که در راستای منافع این کشور به انجام ترورهای کور و جنگ افروزی در منطقه مشغول بود، مورد حمایت قرار داشت.

واعظی ادامه داد: اکنون که منافع آمریکا از سوی این گروه خودساخته در معرض خطر قرار گرفته است، طی یک برنامه پیچیده، نفر اول گروه داعش را نابود می کند ولی این امر هرگز موجب پاک کردن اصل فساد نمی شود.

«دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهوری آمریکا روز یکشنبه از هلاکت سرکرده گروه تروریستی داعش در شمال غرب سوریه خبر داد.118

بیشتر بخوانید:

موسوی: با هلاکت البغدادی، تفکر داعش از بین نرفته است

ابوبکر البغدادی، داعش و آشوب در منطقه غرب آسیا/ تحلیل

 

کلیدواژه

کامنت