آبان 14, 1398 00:35 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • واعظی: تحولات جدیدی در روابط ایران با عربستان در راه است

مسئول دفتر رئیس جمهوری می گوید: کشورهای منطقه مانند عربستان دریافته اند که برای آرامش منطقه راهی جز همکاری منطقه‌ای وجود ندارد.

به گزارش پارس تودی؛ محمود واعظی در گفت وگو با تازه ترین شماره روزنامه اعتماد چاپ تهران، درباره رابطه ایران و عربستان گفت: دوکشور در گذشته روابط خوبی داشتند ولی به دلیل سیاست‌های تفرقه‌افکنانه آمریکا همواره کشورهای منطقه تحت فشار قرار داشته‌اند.

وی گفت اما اکنون سیاست‌های آمریکا روشن شده و کشورهای همسایه متوجه شده‌اند که برای آرامش منطقه و برچیده شدن بساط جنگ و تفرقه راهی جز صلح منطقه‌ای وجود ندارد و ایران پیشگام این مهم است.

مسئول دفتر رئیس جمهوری اسلامی ایران از رویکرد جدید کشورهای منطقه در قبال سیاست‌های آمریکا خبر داد گفت: ورود نیروهای جدید آمریکایی به عربستان هم در راستای سیاست‌های آمریکا برای تفرقه‌افکنی و اعمال فشار به کشورهای منطقه است که قطعا با رویکرد اخیر کشورهای منطقه برای گفت‌ وگو پیرامون تامین امنیت منطقه، این سیاست نیز با شکست روبه‌رو خواهد شد.

واعظی افزود: ما نه‌ تنها به عربستان، بلکه به تمام کشورهای منطقه پیام روشنی برای ایجاد خط گفت‌ وگو دادیم و وزیر امور خارجه‌ ایران  نیز پیام مکتوبی را به تمامی کشورهای منطقه برای حل اختلافات داد که نشان‌دهنده ابتکار و پافشاری ما برای بازگرداندن آرامش بر مبنای همگرایی و همکاری در منطقه است.118

کلیدواژه