آبان 14, 1398 17:34 Asia/Tehran [Updated: مرداد 09, 1400 22:16 Asia/Tehran]
  • درخواست ایران برای حفاظت از اماکن دیپلماتیک در عراق

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزایش تدابیر لازم برای حفاظت از اماکن دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در عراق را خواستار شد.

به گزارش پارس تودی به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امورخارجه، «سید عباس موسوی» روز سه‌شنبه با اشاره به وضعیت پیش آمده برای کنسولگری ایران در کربلا و اقدامات انجام شده از سوی وزارت امورخارجه در ارتباط با حفظ امنیت نمایندگی‌های ایران در عراق، حمله به اماکن دیپلماتیک را محکوم کرد.

موسوی افزود: جمهوری اسلامی ایران از راه‌های سیاسی نگرانی و تاکیدات لازم در خصوص ضرورت حفظ امنیت اماکن دیپلماتیک و کنسولی ایران در عراق در چارچوب مقررات و کنوانسیون‌های بین‌المللی به دولت پذیرنده را منتقل کرده است.

شماری از افراد ناشناس به نام تظاهرات مردمی یکشنبه شب به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا تعرض کرده که با واکنش و مقاومت نیروهای امنیتی محافظ کنسولگری مواجه شده‌اند.

برخی از شهرهای عراق از اول اکتبر شاهد برگزاری تظاهرات در اعتراض به وضعیت نامناسب خدمات عمومی، نبود فرصت‌های شغلی و فساد اداری است.

این اعتراضات در روزهای اخیر با دخالت برخی کشورهای منطقه و غربی به سمت خشونت رفته و صدها کشته و زخمی داشته است.

شواهد نشان می‌دهد، تظاهرات در عراق خودجوش نبوده و بیگانگان در شکل گیری آن نقش داشته‌اند.

گردان‌های حزب‌ الله عراق اخیرا اعلام کرد، دولت آمریکا  و رژیم صهیونیستی به علت نارضایتی از سیاست‌ های بغداد، در ناآرامی‌ های اخیر عراق دست دارند.

رئیس پلیس استان بصره عراق هم تصریح کرد، رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی و امارات برای بر هم زدن آرامش و ثبات در عراق تلاش می کنند.

116

بیشتر بخوانید:

نقش عوامل خارجی در تعرض به کنسولگری ایران در کربلا

وزارت خارجه عراق تعرض به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد

حمله افراد ناشناس به کنسولگری ایران در کربلا

کلیدواژه