آبان 21, 1398 18:13 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • موسوی: تغییر اجباری دولت‌ها غیرقابل قبول است

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ضمن محکوم کردن دخالت آمریکا در امور داخلی بولیوی و اقدام شبه کودتا علیه رئیس‌جمهور قانونی این کشور تاکید کرد، هرگونه تغییر دولت‌ها به صورت اجبارآمیز و خارج از چارچوب‌های قانونی به خصوص با دخالت خارجی محکوم و غیرقابل قبول است.

به گزارش پارس تودی، "سیدعباس موسوی" عصر امروز (سه شنبه) تصریح کرد، جمهوری اسلامی ایران معتقد است هرگونه تغییری باید انعکاس خواست مردم از طریق صندوق‌های رای و در چارچوب قانون باشد.

موسوی ابراز امیدواری کرد مردم و گروه‌های مختلف سیاسی در بولیوی با استفاده از ظرفیت‌های سیاسی و حقوقی کشورشان بتوانند بدون توسل به آشوب، خشونت و درگیری به یک راه حل مسالمت‌آمیز در خصوص وضعیت موجود برسند.

انتخابات ریاست جمهوری بولیوی 28 مهر (20 اکتبر) برگزار و "اوو مورالس" Evo Morales پیروز انتخابات اعلام شد اما مخالفان دولت و هواداران "کارلوس مسا" نامزد شکست خورده با متهم کردن دولت به تقلب و دستکاری آرا، به اعتراض های خیابانی روی آوردند.

روز یکشنبه 19 آبان ماه با دخالت ارتش بولیوی، اوو مورالس مجبور به استعفا شد و روز گذشته پس از دریافت پناهندگی از مکزیک، بولیوی را ترک کرد.

با تشدید مداخلات آمریکا و متحدانش در ناآرامی های انتخاباتی بولیوی در روزهای گذشته، این اعتراض ها به خشونت کشیده است.

116/117

بیشتر بخوانید:

بولیوی و سرانجام مداخله جویی‌های آمریکا

مورالس عازم مکزیک شد

استعفای مورالس و واکنش‌ها به آن

"اوو مورالس" رئیس جمهور بولیوی استعفا کرد

کلیدواژه

کامنت