آبان 23, 1398 11:32 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • سرلشکر باقری: اربعین، نماد اقتدار و وحدت ایران و عراق است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: مراسم اربعین به نماد اقتدار، وحدت و جوشش انقلابی و اسلامی ملت ایران، عراق و بسیاری از آزادی‌خواهان تبدیل شده است.

به گزارش پارس تودی، سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران روز پنجشنبه در مراسم قدردانی از خادمان اربعین حسینی در تهران افزود: این مراسم به مذاق دشمنان خوش نمی‌آید چرا که این آئین، پیام‌های بسیاری دارد و به آزادی خواهان اثبات می‌شود که راهپیمایی اربعین ریشه در ارادت و قدرت مسلمانان دارد.

سرلشکر باقری با تاکید بر اینکه مراسم اربعین، بیانگر قدرت نرم و اتحاد دنیای اسلام است، گفت: مراسم اربعین گام بزرگی در مسیر شکل دهی تمدن بزرگ امت اسلامی است که گروه های مختلف شیعه و سایر مسلمانان با قدرت نرم و پیام معنادار، عاشقانه این وحدت را به نمایش می‌گذارند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران همچنین با اشاره به خواست استکبار برای ایجاد نفاق بین ملت‌های ایران و عراق، تاکید کرد: مراسم باشکوه اربعین حسینی موجب وحدت ملت‌های دو کشور شده است.

سردار سرتیپ «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم گفت: امسال سه میلیون و 80 هزار زائر ایرانی و بیش از 300 هزار زائر خارجی از مرزهای ایران در مراسم اربعین حسینی حضور داشتند.

بیستم صفر 1441 هجری قمری (19 اکتبر 2019) اربعین شهادت حضرت امام حسین (ع) امام سوم شیعیان جهان و یاران باوفای ایشان در صحرای کربلا بود.

امسال بیش از 18 میلیون زائر از کشورهای مختلف جهان، خود را به مرقد مطهر امام سوم شیعیان جهان در کربلای معلی رساندند.

139/116

بیشتر بخوانید:

حضور سه و نیم میلیون زائر ایرانی در مراسم جهانی اربعین حسینی (ع)

لوح: اربعین، رسانه پرقدرت عاشورا

سرلشکر باقری تاکید کرد: تلاش نیرو‌های مسلح برای تسهیل سفر زائران اربعین

کلیدواژه

کامنت