آبان 30, 1398 12:48 Asia/Tehran [Updated: مهر 30, 1399 22:31 Asia/Tehran]
  • موسوی: اقدامات آمریکا درخصوص فلسطین، نقض صریح قوانین بین‌المللی است

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با تاکید بر اینکه اقدامات و اظهارات آمریکایی‌ها درخصوص فلسطین، نقض صریح قوانین بین‌المللی است، خواستار تحرک مجامع بین‌المللی در مخالفت و مقابله با آن شد.

به گزارش پارس تودی به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «سید عباس موسوی» روز پنجشنبه با محکوم کردن اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا، آن را تاکیدی مجدد بر شراکت آمریکا در اِشغال سرزمین فلسطین و جنایت‌های این رژیم در فلسطین و نیز اشغال و نقض حاکمیت کشورهای همسایه فلسطین توصیف کرد.

موسوی با اشاره به اینکه سرزمین فلسطین از آن مردم فلسطین است، تاکید کرد: رژیم صهیونیستی، رژیمی غاصب و اشغالگر است و تنها راه حل بحران فلسطین برگزاری همه پرسی در میان ساکنان اصلی سرزمین فلسطین است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به «مایک پومپئو» وزیر امور خارجه آمریکا نیز توصیه کرد: بهتر است وزیر امو خارجه آمریکا، خود را از تفکرات قرن هجدهمی رها کند که صاحبان قدرت خود را فراتر از حقوق و قوانین بین‌المللی می‌دانستند.

موسوی افزود: در قرن بیست و یکم نه آمریکا قدرت برتر است و نه دیگر کسی نقض قوانین بین‌المللی توسط صاحبان قدرت را می‌پذیرد.

«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا دوشنبه گذشته اعلام کرد، دولت «دونالد ترامپ» سیاست اتخاذ شده در دوره «باراک اوباما» رئیس جمهوری پیشین این کشور در قبال شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی را تغییر داده است.

پمپئو افزود: واشنگتن شهرک‌سازی اسرائیل در اراضی فلسطینی را ناقض حقوق بین‌الملل نمی‌داند.

بنابراعلام مرکز اسرائیلی اطلاعات حقوق بشری در سرزمین های اشغالی، رژیم صهیونیستی از ابتدای سال جاری میلادی(2019) تا پایان سپتامبر 140 منزل مسکونی فلسطینی ها را در قدس شرقی تخریب کرده است.

رژیم اسرائیل با احداث شهرک‌های صهیونیست‌ نشین درصدد تغییر ساختار جغرافیایی مناطق فلسطینی و چهره‌ای صهیونیستی دادن به این مناطق است تا سلطه‌جویی‌هایش را در مناطق فلسطینی تثبیت کند.

این درحالی است که شورای امنیت سازمان ملل متحد 23 دسامبر 2016 با تصویب قطعنامه 2334 از رژیم صهیونیستی خواست، به طور کامل همه فعالیت‌های شهرک‌ سازی خود را در مناطق فلسطینی نشین متوقف کند.

116

بیشتر بخوانید:

انصارالله یمن: حمایت آمریکا از اسرائیل تلاشی آشکار برای نابودی مسئله فلسطین است

سازمان ملل: شهرک سازی های اسرائیل غیرقانونی است

 

کلیدواژه

کامنت