آذر 19, 1398 09:30 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1399 13:47 Asia/Tehran]
  • لاریجانی وارد کرمانشاه شد

«علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) به منظور افتتاح و کلنگ زنی چندین پروژه حوزه آب و برق کرمانشاه از طریق فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی وارد این استان شد.

به گزارش پارس تودی، در این سفر، «رضا اردکانیان» وزیر نیرو و نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی را همراهی می کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به کرمانشاه مورد استقبال «هوشنگ بازوند» استاندار کرمانشاه و جمعی از مدیران استان قرار گرفت.

برنامه اصلی رییس مجلس در شهرستان اسلام آبادغرب است که در این شهرستان پروژه خنک کاری و ارتقای توان نیروگاه اسلام آبادغرب افتتاح می شود.

حضور در شورای اداری استان کرمانشاه دیگر برنامه سفر یک روزه لاریجانی به این استان است.

به گفته رییس شورای انسجام‌بخشی صنعت آب و برق کرمانشاه، 6 پروژه صنعت آب و برق با اعتباری بیش از هزار و 460 میلیارد تومان در سفر رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو به این استان افتتاح و کلنگ زنی می شود.

علیرضا تخت شاهی افزود: در جریان این سفر پروژه آبرسانی به 55 روستا در سطح استان با اعتباری بیش از 131 هزار و 500 میلیون ریال به بهره برداری می رسد که این پروژه بیش از سه هزار و 300 خانوار روستایی با جمعیتی بیش از 11 هزار و 705 نفر را از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند خواهد کرد.

رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کرمانشاه افتتاح واحد 2 بخش گازی نیروگاه دالاهو با ظرفیت اسمی 310 مگاوات و با صرف اعتباری در حدود 300 میلیون یورو و ارتقای توان نیروگاه زاگرس را از دیگر پروژه هایی اعلام کرد که توسط وزیر نیرو افتتاح و یا کلنگ زنی خواهد شد.

وی اظهار داشت: همچنین در جریان سفر وزیر نیرو به استان کرمانشاه تصفیه‌خانه های فاضلاب شهرهای سنقر و صحنه نیز کلنگ زنی خواهد شد.

به گفته تخت شاهی، مرحله اول پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر سنقر با ظرفیت هفت هزار و 400 مترمکعب در شبانه روز، 46 هزار نفر را زیرپوشش خواهد برد که اعتبار مورد نیاز برای اجرای گام اول این پروژه بالغ بر 60 میلیارد تومان است.

رییس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان کرمانشاه ادامه داد: پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر صحنه نیز در مرحله اول با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان و ظرفیت 6 هزار و 400 مترمکعب در شبانه‌روز، 40 هزار نفر جمعیت این شهر را زیرپوشش قرار می‌دهد و همانند پروژه تصفیه خانه فاضلاب سنقر و تمامی پروژه های تصفیه فاضلاب مزیت‌هایی از قبیل افزایش سطح بهداشت و رفاه عمومی منطقه را به همراه خواهد داشت.

116

کلیدواژه

کامنت