آذر 19, 1398 14:46 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • ایرانی‌ها سفرشان به فرانسه را به تعویق بیندازند

وزارت امور خارجه در پی اعتصابات عمومی اخیر در فرانسه، از هموطنان ایرانی که قصد عزیمت به آن کشور را دارند خواست تا برنامه سفرشان را به زمان دیگری موکول کنند.

به گزارش پارس تودی، در پیام هشدار وزارت امور خارجه آمده است: با توجه به اعتراضات مستمر مردمی در فرانسه طی یک سال اخیر و نظر به اعتصابات عمومی دو روز گذشته و به خشونت کشیده شدن این اعتراضات در شهرهای مختلف این کشور به ویژه پاریس، به مسافران و جهانگردان ایرانی به طور جدی توصیه می‌شود به منظور حفظ امنیت و سلامت خود، برنامه سفر به کشور فرانسه را به زمان دیگری موکول کنند.

دور جدید اعتراضات در فرانسه از روز پنجشنبه همراه با اعتصاب سراسری اتحادیه‌های کارگری و اصناف مختلف شغلی با هدف مخالفت و لغو طرح اصلاح نظام بازنشستگی دولت "امانوئل مکرون" رئیس جمهوری این کشور آغاز شده است.

دولت فرانسه قصد دارد برای جبران کمبود بودجه تغییراتی را در مقررات بازنشستگی اعمال کند که شامل افزایش سنوات خدمت و کاهش حقوق بازنشستگان است.

موج جدید اعتراضات در فرانسه در حالی آغاز شده است که این کشور از 17 نوامبر 2018 صحنه اعتراضات مردمی موسوم به جنبش جلیقه زردهاست.

اعتراض‌ها در فرانسه در ابتدا در واکنش به سیاست‌های اقتصادی "امانوئل مکرون" به ویژه در حوزه سوخت و مالیات آغاز شد، اما به سرعت جنبه‌ی سیاسی یافت.

معترضان فرانسوی که خود را "جلیقه زردها" نامیده اند، سیاست های "مکرون" را سبب تشدید فشارها بر شهروندان فرانسوی دانسته و خواستار برکناری وی هستند.

بر اساس نظرسنجی اخیری که توسط موسسه "اودوکسا" Odoxa برای رادیو فرانسه و روزنامه "لوفیگارو" انجام شده، سه چهارم مردم فرانسه از عملکرد "مکرون" راضی نیستند.

116/117

بیشتر بخوانید:

ادامه اعتراضات در فرانسه؛ تلاش دولت برای نجات از بحران جدید/ تحلیل

آغاز دور جدید اعتراضات در فرانسه/ تحلیل

 

کلیدواژه

کامنت