آذر 23, 1398 11:24 Asia/Tehran [Updated: آذر 24, 1398 07:39 Asia/Tehran]

سخنگوی وزارت خارجه روز شنبه در نشست خبری خود در تبریز گفت: آمریکایی‌ها حتی بانک مرکزی ایران تحریم کردند تا ایران نتواند اقلام دارویی تهیه کند و این جنایت ضد بشریت است و همه حقوق بشر را زیر سوال می‌برد.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری "ایران پرس"؛ سید "عباس موسوی" درباره تحریم دارو آمریکا ضد ایران تصریح کرد: اگر چه آمریکا اعلام کرده بود، این جرو تحریم نیست اما عملا راه ورورد دارو به کشور مسدود است.

موسوی اظهار کرد: آمریکایی‌ها اگرچه در مسائل اخیر مشکلات ایران را به سینه می‌زدند اما با تحریم دارو نشان داده‌اند، چنین نیست.

روحانی به ژاپن سفر می‌کند

سخنگوی وزارت خارجه از سفر "حسن روحانی" رئیس جمهور کشورمان در آینده نزدیک به ژاپن خبر داد و گفت: هرگونه سفر خارجی که طراحی می‌شود، امیدواریم ثمر بخش باشد و هر سفری ثمر نداشته باشد، طراحی نمی‌شود؛ سفر روحانی به ژاپن در این راستاست.

عباس موسوی تاکید کرد: ایران با ژاپن از قدیم ارتباط داشته و این کشور یکی از خریداران نفت ایران است. 

موسوی تصریح کرد: پیشنهادهایی برای کاهش تنش در منطقه مطرح است که در  جریان سفر آقای روحانی به ژاپن این اقدامات بررسی خواهد شد.

همکاری ایران با اتحادیه اورآسیا مهم است 

سخنگوی وزارت خارجه درباره اهمیت همکاری ایران با همسایگان گفت: در ارتباط با همسایگان و اتحادیه‌ اقتصادی اوراسیا، یک اقدام بزرگ انجام شده است و پیوستن به این اتحادیه اهمیت زیادی برای ایران دارد.

موسوی درباره آلودگی رودخانه ارس توسط ارمنستان هم اظهار کرد: رودخانه‌ها یکی از موضوعات مهم برای کشورهاست و رودخانه ارس برای ایران بسیار مهم بوده و در وزارت خارجه  پیگیری‌های زیادی در حال انجام است.

ادعای آمریکایی‌ها ضد ایران فرافکنی است

سخنگوی وزارت خارجه درباره ادعاهای اخیر دو مقام آمریکایی ضد ایران درباره نقش داشتن ایران در حمله به آرامکو و نیز حمله راکتی به پایگاه‌های آمریکا در عراق گفت: فرافکنی و اتهام‌زنی کاری ندارد؛ امروز اتفاقاتی رخ می‌دهد و بعداً متوجه می‌شوند که این صحبت‌ها خطا بوده است. 
عباس موسوی تصریح کرد: اگر صحبت‌های اخیر دبیرکل سازمان ملل متحد را دنبال کرده باشید، سازمان ملل طی گزارشی که درباره حمله به آرامکو ارائه داد، متوجه شدید که جمهوری اسلامی ایران در این حمله هیچ نقشی نداشت اما آمریکایی‌ها در اولین ساعات این حمله، انگشت اتهام را به سوی ایران نشانه رفته بودند.
سخنگوی وزارت خارجه اظهار کرد: امیدواریم آمریکایی‌ها در زمینه ادعای نقش داشتن ایران در حمله راکتی به پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق هم این روسیاهی را قبول کنند.

موسوی گفت: برای آمریکایی‌ها ساده‌ترین کار اتهام‌زنی به جمهوری اسلامی ایران است که این اقدام کاملا قابل درک است.118

 

کلیدواژه

کامنت