آذر 23, 1398 14:49 Asia/Tehran [Updated: مرداد 22, 1399 19:23 Asia/Tehran]
  • اعطای بالاترین نشان افتخار مسلمانان روسیه به سفیر ایران در مسکو

مفتی اعظم و رئیس شورای مفتیان روسیه، عالی‌ترین نشان افتخار مسلمانان این کشور موسوم به "الفخر" را به سفیر ایران در روسیه اعطا کرد.

به گزارش پارس تودی، شیخ «راویل عین الدین» مفتی اعظم و رئیس شورای مفتیان روسیه به پاس سال‌ها مشارکت فعال و حمایت از برنامه‌ها و طرح های شورای مفتیان روسیه در زمینه گسترش همکاری بین مذاهب و ملیت‌ها و خدمات ارزنده در راستای تقویت دوستی بین روسیه و ایران، نشان افتخار مسلمانان روسیه را به «مهدی سنائی» سفیر ایران در مسکو اعطا کرد.

شیخ عین الدین با یادآوری تلاش‌ها و اقدامات انجام شده در 6 سال گذشته گفت: سفارت جمهوری اسلامی ایران در این مدت نقش مهمی در تقویت فعالیت‌های دینی و اسلامی و نیز ایجاد الفت و همبستگی بین مسلمانان در روسیه ایفا کرده است.

رئیس شورای مفتیان روسیه همچنین با اشاره به سیاست‌های خصمانه آمریکا ضد روسیه و ایران گفت: مسکو و تهران در مقابل سیاست‌های زورگویانه آمریکا تسلیم نخواهند شد و در مقابل یکجانبه گرایی و سیاست امپریالیستی این کشور مقاومت می‌کنند.

سفیر ایران در روسیه هم ضمن قدردانی از تلاش های شیخ راویل عین الدین در تحکیم وحدت و همدلی بین مردم ایران و روسیه گفت: نگرش وحدت‌گرایانه شورای مفتیان روسیه، تقویت و گسترش روابط دوجانبه و بویژه همگرایی مسمانان دو کشور را به دنبال داشته است.

116/118

بیشتر بخوانید:

سنایی: تحریم های آمریکا تاثیری بر روابط تهران و مسکو ندارد

سنایی: همکاری ایران و روسیه، الگویی موفق برای همکاری منطقه ای است

کلیدواژه

کامنت