آذر 24, 1398 16:38 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]

«مسعود سلیمانی» دانشمند ایرانی که به تازگی از زندان آمریکا آزاد شده است، گفت: چیزی که آمریکا را ناراحت می کند، علم و پیشرفت دانشجویان و دانشمندان ایرانی است.

به گزارش پارس تودی، دکتر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی در مراسم استقبال از آزادی از زندان آمریکا در دانشگاه تربیت مدرس در تهران اظهار داشت: هیچ چیز مهم تر از این نیست که کشور بر روی توان داخلی خودش بیاستد و آن هم تنها با علم امکانپذیر است.

سلیمانی تاکید کرد: چیزی که در زندان من را سراپا نگه داشت، قرآن، قرآن و قرآن بود و به شما هم توصیه می کنم حتی اگر شده روزی یک آیه از قرآن را بخوانید. 

دکتر سلیمانی افزود: خوی استکباری آمریکایی ها نمی گذاشت که دادگاه وی برگزار شود چراکه آنها می دانستند هیچ گونه استدلال و مدرکی علیه وی نداشتند.

وی از همه دانشگاهیان و دانشجویان خواست با قدرت و سرعت بیشتر در حوزه علم و فناوری تلاش های خود را ادامه دهند.

دکتر سلیمانی همچنین از همه نهادها و دانشجویان و دانشگاهیان ایران برای تلاش هایی که برای آزادی وی انجام دادند تشکر کرد.

مسعود سلیمانی صبح امروز قرار بود در نشست خبری درشبکه  "پرس تی وی" با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی مقیم تهران شرکت کند که پیش از آغاز نشست به علت عارضه قلبی در مرکز قلب تهران تحت درمان قرار گرفت و پس از ترخیص از بیمارستان، در مراسم استقبال دانشگاه تربیت مدرس حضور یافت.

دکتر مسعود سلیمانی استاد دانشگاه تربیت مدرس تهران و یکی از دانشمندان برجسته در حوزه سلول‌های بنیادی شامگاه شنبه گذشته (16 آذر)، پس از تحمل بیش از یک سال حبس غیرقانونی در آمریکا، وارد تهران شد.

روند آزادی دکتر سلیمانی با تلاش‌ها و پیگیری‌های وزارت خارجه و همکاری نهادهای امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران و در یک فرآیند دیپلماتیک با همکاری دولت سوئیس، صورت گرفت.

دکتر سلیمانی پژوهشگر حوزه سلول‌های بنیادی و دانشیار دانشگاه تربیت مدرس تهران که جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان از حیث استنادهای علمی در مجلات معتبر علمی شناخته می‌شود، اواخر اکتبر 2018 در قالب یک فرصت مطالعاتی عازم کشور آمریکا شد.

این دانشمند ایرانی که در رشته خون‌شناسی (هماتولوژی) و سلول‌های بنیادی تحقیق می‌کند، با ویزای رسمی تحقیقاتی و با هماهنگی دانشگاه تربیت مدرس، وارد فرودگاه شیکاگو شد، اما دولت آمریکا در اقدامی غیرقانونی و با زیرپاگذاشتن پروتکل‌های دانشگاهی و تحقیقاتی، وی را بازداشت و به زندان منتقل کرد.

116

بیشتر بخوانید:

لغو نشست خبری دکتر سلیمانی به علت عارضه قلبی+ ویدئو

ورود دکتر سلیمانی به تهران

دکتر مسعود سلیمانی تحویل مقامات ایرانی شد

 

کلیدواژه

کامنت