دی 13, 1398 10:24 Asia/Tehran [Updated: دی 13, 1398 13:36 Asia/Tehran]
  • مسجدی: هماهنگی برای انتقال پیکر سردار سپهبد سلیمانی در حال انجام است

سفیر ایران در عراق از هماهنگی انتقال پیکر شهید سپهبد سلیمانی و دیگر شهدای حمله نیروهای امریکایی به خودروی حامل این شهدا؛ به ایران خبر داد.

به گزارش پارس تودی، ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق در گفت وگوی تلفنی با شبکه خبر با اشاره به هماهنگی برای انتقال پیکر شهدا به ایران، تعداد شهدای حمله نیرو‌های آمریکایی به خودروی حامل شهید سلیمانی و شهید ابوالمهندس را 10 تن اعلام کرد.

مسجدی ضمن عرض تسلیت بابت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: حدود ساعت یک بامداد امروز (جمعه) دو خودروی حامل شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس که از فرودگاه بغداد در حال انتقال به سمت شهر بغداد بودند، مورد اصابت حملات موشکی نیرو‌های آمریکایی قرار گرفتند و تمام سرنشینان آن به شهادت رسیدند.

سفیر ایران در عراق با بیان اینکه بسیاری از گروه‌های عراقی خواستار حضور در این سفارت هستند، گفت: گروه‌های عراقی اقدام جنایتکارانه آمریکا را به شدت محکوم  و از ابتدای صبح امروز با  تماس های متعدد ابراز همدردی و همکاری کردند.

مسجدی همچنین تاکید کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس از شخصیت‌های شناخته شده برای مردم عراق و مقامات و مسئولان هستند.

سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد امروز(جمعه) در حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی نزدیک فرودگاه بغداد عراق، به شهادت رسید. 133/118

بیشتر بخوانید:

شهادت "حاج قاسم سلیمانی" در حمله بالگردهای آمریکایی به فرودگاه بغداد

برگزاری جلسه فوق العاده شورای عالی امنیت ملی در پی شهادت "حاج قاسم سلیمانی"

اطلاعیه سپاه پاسداران درباره شهادت حاج قاسم سلیمانی

کلیدواژه

کامنت