بهمن 01, 1398 16:54 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • تهران میزبان دومین کنفرانس بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری

دومین کنفرانس بین‌المللی «حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری» با محوریت تروریسم دولتی و انتقام سخت، به همت سازمان جوانان حقوق بشر صبح امروز (سه‌شنبه) در سالن همایش‌‌های لانه جاسوسی برگزار شد.

به گزارش پارس تودی، «محسن پاک‌آیین» معاون بین الملل دفتر نشر و آثار مقام معظم رهبری در این کنفرانس گفت: ترور به معنی قتل سیاسی بوسیله اسلحه است، اما زمانی که دولت مجری ترور می شود مصداق آن تروریزم دولتی است و امروز مصادیق تروریزم دولتی آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.

معاون بین الملل دفتر نشر و آثار مقام معظم رهبری با بیان اینکه آمریکا، گروه های طالبان، القاعده و داعش را ایجاد کرد تا به طور نیابتی به اهداف خود برسد، افزود: در هفته‌های اخیر نیز آمریکا یک مهمان رسمی کشور مستقل را در کشور مستقل عراق ترور می‌کند که مصداق بارز تروریزم دولتی و بر خلاف اصول بین المللی است.

پاک آیین تصریح کرد: اگر این اقدام تروریستی دولت آمریکا پاسخ داده نمی شد باعث ناامنی در منطقه شده و ایران به درستی در سیلی اول این اقدام تروریستی آمریکا را پاسخ داد.

معاون بین الملل دفتر نشر و آثار مقام معظم رهبری تاکید کرد: شهید سپهبد قاسم سلیمانی همواره در مبارزه با تروریسم و در تامین امنیت منطقه‌ای آماده خدمت بود.

«ناصر ابو شریف» نماینده جهاد اسلامی فلسطین نیز در ادامه این کنفرانس گفت: بزرگترین جنایت کاران در جهان، جوامع و تمدن غربی هستند همانطور که در فیلم هایشان و آثارشان قابل مشاهده است.

وی افزود: بزرگترین شاهد در جنایات غرب، مسئله فلسطین است که انواع جنایت علیه آنها انجام شده است.

ناصر الشریف تاکید کرد: هدف ما مسلمانان به عنوان محور مقاومت، آزادی و استقلال است و شهید حاج قاسم سلیمانی هماهنگ کننده این محور بود.

در این مراسم یاد و خاطره شهید سردار سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» نائب‌رئیس بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و همرزمانشان گرامی داشته و از خانواده‌های این شهدای گرانقدر تجلیل شد.

سپهبد سلیمانی که 13دی ماه به دعوت رسمی مقامات عراق به این کشور سفر کرده بود به همراه ابومهدی المهندس و 8 نفر از همراهانشان در حمله هوایی تروریست‌های آمریکایی نزدیک فرودگاه بغداد، به شهادت رسید.

116

بیشتر بخوانید:

سرلشکر سلامی: مبارزه با آمریکا با شهادت سپهبد سلیمانی جهانی شد

آزادی قدس؛ تاوان آمریکا در ترور سردار سلیمانی

کلیدواژه

کامنت