بهمن 07, 1398 12:05 Asia/Tehran [Updated: بهمن 07, 1398 17:58 Asia/Tehran]

با وجود تحریم های ظالمانه آمریکا، تولید کپسول های ژلاتینی و قرص های روکش دار، با تلاش متخصصان یک شرکت داروسازی در شهرستان ایوانکی استان سمنان بومی سازی شد.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری ایران پرس؛ شرکت داورسازی ثَنامِد با برخورداری از مدرن ترین تجهیزات تولید دارو، خط تولید ورق ژل و روند تمام اتوماتیک تزریق دارو، خُشک کردن و بسته بندی کپسول های ژلاتینی را با کمک پژوهشگران راه اندازی کرده است.

به منظور سهولت مصرف، دریافت دُوز مناسب و جذب دارو در بدن، برخی از داروهای عمومی که طعم و مزه خوشایندی ندارند و یا نباید در مجاورت هوا باشند بصورت "سافت ژل" تولید می شوند.

با اینکه 2 سال از بهره برداری این واحد تولیدی می گذرد، 90 تا 150 هزار قرص در ساعت روزانه و 10 میلیارد قرص و کپسول در سال برای درمان بیماران اعصاب، تنفسی، گوارش،کلیوی، قلبی و عروقی، ضد التهاب، ضد آلرژی و ضد درد در این کارخانه با تاییدهای جهانی تولید می شود و تا پایان سال 1398 تعداد 30 محصول دارویی عمومی نیز به این فهرست اضافه خواهد شد.

شرکت داروسازی ثنامد با سرمایه گذاری 300 میلیارد ریالی و 17 میلیون یورویی جزء 10 طرح ملی قطع وابستگی واردات داروهایی عمومی ایران محسوب می شود.118

کلیدواژه

کامنت