بهمن 25, 1398 14:06 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • حجت‌الاسلام صدیقی: معامله قرن هرگز به نتیجه نمی‌رسد

خطیب نماز جمعه تهران طرح "معامله قرن" را یک افتضاح و رسوایی برای رئیس جمهوری آمریکا دانست و تصریح کرد، این طرح هرگز  به نتیجه نخواهد رسید.

به گزارش پارس تودی،  حجت الاسلام "کاظم صدیقی" در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران اظهار داشت، تقوا، دژ شکست ناپذیر است و کسی که در زندگی رعایت خدا را کند و محور حرکات و سکناتش، تحصیل رضای خدا و پرهیز از غضب پروردگار عزیز و حکیم باشد، خداوند متعال با او معیت دارد.

خطیب نماز جمعه تهران افزود، البته خداوند با همه معیت دارد؛ ولی خداوند با اهل تقوا معیت نصرت، هدایت، رفاقت و رحمت دارد. خداوند گره‌گشای کار هست و برای اهل تقوا جنود و عالم امکان را در اختیار او قرار می دهد.

** امام خمینی(ره) تغییر دهنده مسیر تاریخ بود

حجت الاسلام "صدیقی" در ادامه با تبریک ایام میلاد حضرت زهرا (س)  و سالروز ولادت فرزند او حضرت امام خمینی (ره)، گفت: امام (ره) احیاگر حکومت دین و تغییر دهنده مسیر تاریخ بود.

خطیب نماز جمعه تهران افزود، در مورد حضرت زهرا (س) عجایب و خصائصی وجود دارد که انسان را مبهوت می‌کند؛ ایشان بهترین الگو برای الگوها است و تا آنجایی که قطب عالم یعنی وجود مقدس حضرت بقیة‌الله الاعظم (عج) مادرشان را بعنوان اسوه خود معرفی کردند و پدر امام زمان نیز فرمودند مادر ما بر ما حجت است که این نشان می‌دهد در تمام ابعاد خلیفة اللهی حضرت زهرا (س) نمره اول است.

حجت الاسلام "صدیقی" با اشاره به در پیش بودن روز زن و با بیان اینکه حضرت زهرا (س) انسان کامل است، اظهار داشت، ایمان ایشان فقط قلبی و باطنی نبود بلکه تمام اعضای او خداگو و در خدمت خدا بود. او در خدمت دین بود و جز به رضای خدا به چیزی فکر نکرد.

** میز و مسئولیت برای ادای حقوق مردم است

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه یادآور شد: اگر انسان بداند امانت‌دار خداست این میزها برایش وحشتناک می‌شود. حق این میزها که ادای حقوق مردم، حفظ بیت‌المال، رسیدن به داد مردم است. اگر نباشد جز ضرر چیزی ندارد. اما تقوای اداری و سیاسی می‌خواهد.

** با وجود دو قطبی‌هایی که دلدادگان غرب ایجاد کردند، 22 بهمن مانند اول انقلاب شد

حجت الاسلام "صدیقی" با اشاره به اینکه انقلاب مربوط به هیچ حزب و گروهی نبوده ونیست، گفت: انقلاب مربوط به هیچ نژاد و منطقه‌ای نبود بلکه انقلاب اسلامی و مردم ایران و مستضعفان بود و دیدید در 22 بهمن هیچ حزبی مطرح نبود. در چنین روزی همه ملت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یکپارچه می‌بینید و هیچ کس نمی‌تواند بین صفوف مردم جدایی بیندازد و همه زیر پرچم الهی حرکت می‌کنند که از نعمت‌های بزرگ است.

خطیب نماز جمعه تهران افزود، ما غرق در نعمت‌های الهی هستیم اما این انقلاب نعمت عظیمی بود و مردم ما 40 سال انقلاب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سال به سال جشن می‌گیرند و هیچ سالی همه کاهش ندارد. با همه دوقطبی‌هایی که بعضی از دلدادگان به غرب، نارضایتی‌هایی از اسلام و حکومت ولایی ایجاد کردند و خواستند که در انتخابات و فتنه‌ها مردم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مقابل همه قرار دهند،‌ اما وقتی 22 بهمن می‌شود عین اول انقلاب می‌شود.

** رفتار مردم ما دشمنان را مأیوس می‌کند

حجت الاسلام "صدیقی" در بخش دیگری از سخنانش از آحاد مردم و جامعه‌ای که در کشتی ولایت و اهل بیت‌ (ع) در برابر طوفان‌ها مصونیت دارند و به سوی صاحب ظهور امام زمانشان (عج) با دلگرمی و امید حرکت می‌کنند تقدیر و تشکر کرد و گفت: این مردم بابصیرت، فهیم، قدردان و دارای دل امام زمانی به گونه‌ای رفتار می‌کنند که دشمن را مأیوس می‌کنند.

خطیب نماز جمعه تهران افزود، انقلاب ما انقلاب طاغوت‌ستیز و استکبارستیز است، لذا جشن سالانه انقلاب پدیده بی‌بدیل و نعمت مستمر پروردگار متعال است که معجزه‌ وار، همه ساله دشمنی که یک سال زحمت کشیده و فکر کرده در برخی مقاطع طوفان‌هایی بپا کرده را ناامید می‌کند.

حجت الاسلام "صدیقی" با اشاره به پیش رو بودن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد، این انتخابات پدیده انقلاب بود. قبل از انقلاب مردم در سرنوشت خودشان نقشی نداشتند و به حساب نمی‌آمدند. 

** مجلس آینده باید در تراز خون شهید سلیمانی باشد

خطیب نماز جمعه تهران ضمن توصیه تشکیل مجلس کارآمد در دوره بعدی، گفت:  مجلس آینده باید مجلسی در تراز خون شهید سلیمانی بوده و نمایندگانی داشته باشد که هم امین و هم امانت‌دار انقلاب باشند و با چشم و آبروی بیگانگان توافقنامه‌های آنچنانی را امضا نکنند. همچنین در رای دادن به کابینه به وزرای پرونده‌دار رای ندهند. 

حجت الاسلام "صدیقی" افزود، شهید سلیمانی بیدارگر، هدایت‌گر بود و دل‌ها را با خدا مربوط کرد. این شهید بزرگ و شهید ابومهدی المهندس مردم را بار دیگر با هم متحد کردند. 

خطیب نماز جمعه تهران همچنین یادآور شد، نمایندگان باید شجاع بوده و از قدرت‌های بزرگ مانند امام (ره)، شهدا مانند شهید سلیمانی درس بگیرند و قدرت این را داشته باشند که به رئیس‌جمهور قاتل جانی بگویند قمارباز من از عهده تو برمی‌آیم.

117

بیشتر بخوانید:

حجت السلام صدیقی: FATF یکی از حلقه‌های فتنه‌ دشمن است

حجت السلام صدیقی: مسئولان در انتظار مذاکره مجدد نمانند

حجت السلام صدیقی: حقوق بشر بی‌محتوا برای شیعیان نیجریه، عربستان و مظلومان کشمیر هیچ حرکتی ندارد

کلیدواژه

کامنت