اسفند 07, 1398 16:29 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]

معاون سیاسی وزیر خارجه با بیان اینکه اینستکس تقریبا به مراحل عملیاتی رسیده، گفت: بدون برآورده شدن انتظارات ایران در حوزه‌های اقتصادی بازگشت کامل کشورمان به برجام مقدور نیست.

به گزارش پارس تودی، "سیدعباس عراقچی" عصر امروز (چهارشنبه) پس از پایان پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین در جمع خبرنگاران گفت: نشست کمیسیون مشترک برجام با هدف بررسی آخرین وضعیت اجرای این توافق نامه در حوزه هسته‌ای و رفع تحریم‌ها هر سه ماه یک بار برگزار می شود.

عراقچی افزود، موضوع اصلی در جلسه امروز بحث تاثیرات خروج آمریکا از برجام، بازگشت تحریم‌‌های واشنگتن علیه ایران و چگونگی تامین منافع اقتصادی کشورمان از برجام بود.

تأکید مجدد اعضای باقیمانده بر حفظ برجام / اینستکس تقریبا به مراحل عملیاتی رسیده

معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان خاطرنشان کرد، همه اعضای باقیمانده در برجام در این جلسه مجددا بر اهمیت این توافق بین المللی تأکید و تصریح کردند، برجام یک توافق مهم بین‌المللی و دارای جنبه‌های امنیتی و اقتصادی است که باید حفظ شود.

عراقچی با بیان اینکه سازو کار مالی ایران - اروپا تقریبا به مراحل عملیاتی رسیده است، افزود: در این جلسه ایده‌های جدی‌تر و متمرکزتری از سوی کشورهای اروپایی برای تقویت اینستکس ارائه شد.

بدون برآورده شدن انتظارات ما در حوزه‌های اقتصادی بازگشت کامل ایران به برجام مقدور نیست

معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان در عین حال تاکید کرد، ایران انتظارات گسترده‌ای طبق برجام دارد و به دلیل برآورده نشدن آن انتظارات، ایران تعهدات جدی خود در حوزه غنی سازی و هسته‌ای را کاهش داده، اما اعلام کردیم که حاضریم تعهدات خود را از سر بگیریم، به شرط اینکه انتظارات ما از برجام محقق شود.

عراقچی افزود، جمهوری اسلامی ایران در تمامی نشست های کمیسیون مشترک برجام از جمله این جلسه تأکید کرده است بدون برآورده شدن انتظارات تهران در حوزه‌های اقتصادی بازگشت کامل ایران به برجام مقدور نیست.

117/116

بیشتر بخوانید:

برگزاری پانزدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین

عراقچی برای حضور در کمیسیون مشترک برجام وارد وین شد

موسوی: نشست آتی کمیسیون مشترک برجام ارتباطی با مکانیسم حل اختلافات ندارد

 

کلیدواژه

کامنت