اسفند 10, 1398 12:31 Asia/Tehran [Updated: آبان 09, 1399 15:23 Asia/Tehran]
  • وزارت امور خارجه: شهروندان ایرانی از سفر به کره جنوبی خودداری کنند

وزارت امور خارجه کشورمان در پی انتشار فراگیر ویروس کرونا در کره جنوبی خواستار خودداری شهروندانی ایرانی از سفر به آن کشور شد.

به گزارش پارس تودی، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با صدور توصیه مسافرتی به کره جنوبی اعلام کرد: وزارت امور خارجه از هموطنان درخواست می‌کند با توجه به وضعیت انتشار گسترده کرونا در کره جنوبی، از سفر به این کشور جدا خودداری کنند.

در این توصیه مسافرتی همچنین آمده است: هموطنانی که طی دو هفته گذشته از کره جنوبی برگشته‌اند، طبق دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهند. 

در این توصیه مسافرتی تصریح شده است: هموطنان مقیم کره جنوبی اگر نمی‌توانند این کشور را ترک کنند، همه نکات بهداشتی را برای پیشگیری رعایت و از تردد به کانون‌های آلودگی در این کشور خودداری کنند. 

وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: به هموطنان مقیم کره جنوبی توصیه می‌شود به دستورالعمل‌ها و هشدارهای مقامات بهداشتی کره جنوبی توجه کرده و امکان خروج از این کشور در صورت تشدید بحران را مد نظر داشته باشند. 

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در کره جنوبی با انتشار آماری اعلام کرد، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به دو هزار و 931 نفر تا روز شنبه رسیده است.

شیوع کرونا در ماه دسامبر 2019 از شهر "ووهان" Wuhan چین آغاز شد و ظاهراً منشا آن حیوانات غیراهلی بوده است.

این ویروس اکنون علاوه بر 30 استان چین، به بیش از 55 کشور دیگر از جمله آمریکا، انگلیس، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، فرانسه، عربستان و امارات سرایت کرده است.

بر اساس آخرین آمار، تاکنون بیش از 85 هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد بیش از 39 هزار نفر بهبود یافته اند و بیش از 2900 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

116

بیشتر بخوانید:

افزایش شمار جان باختگان ویروس کرونا در چین به 2835 نفر

سازمان جهانی بهداشت سطح هشدار کرونا را افزایش داد

کلیدواژه

کامنت