فروردین 08, 1399 14:17 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 09, 1399 18:30 Asia/Tehran]

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اعلام کرد: تاکنون 11 هزار و 133 نفر از کسانی که در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده‌اند.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری ایران پرس، «کیانوش جهانپور» رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز جمعه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به ابتلای 32 هزار و 332 نفر به ویروس کرونا در ایران گفت: با جان باختن 144 بیمار مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جانباختگان در کشور به دو هزار و 378 نفر رسید. 

جهانپور تاکید کرد: افراد سالم، مشکوک و مبتلا به «کووید- 19» حتما وضعیت خود را در سامانه "salamat.gov.ir" ثبت کنند تا در صورت نیاز مورد مراقبت و درمان قرار گیرند.

از امروز طرح فاصله گذاری اجتماعی در کشور با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به صورت جدی و با مشارکت دستگاه های اجرایی مرتبط آغاز شده که در فاز اول تا 15 فروردین ادامه دارد و در صورت نیاز، قابل تمدید خواهد بود.

همزمان با اقدامات پیشگیرانه و درمانی دولت ایران با کمک نیروهای مسلح، فرایند تشخیص زود هنگام، ردیابی افراد در تماس با مبتلایان، جدا سازی بیماران (قرنطینه) و درمان افراد مبتلا به ویروس کرونا با همراهی همه اقشار مردم ایران، به سرعت در حال انجام است.

ویروس کرونا با نام رسمی «کووید - 19»، اواخر سال گذشته (دسامبر 2019) در شهر «ووهان» چین شناسایی شد.

116

بیشتر بخوانید:

بهبودی بیش از 10 هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران

 

کلیدواژه

کامنت