فروردین 10, 1399 11:51 Asia/Tehran [Updated: فروردین 10, 1399 17:13 Asia/Tehran]
  • موسوی: حکومت بحرین در برابر اتباع خود احساس مسئولیت کند

سخنگوی وزارت امور خارجه از بازگشت بخشی از اتباع بحرینی به کشورشان با همکاری عمان خبر داد.

به گزارش پارس تودی؛ «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه روز یکشنبه در گفت وگو با  خبرگزاری صدا و سیما گفت: تعداد قابل توجهی از اتباع بحرین که با مقاصد زیارتی و سیاحتی به ایران سفر کردند، به دلیل شیوع ویروس کرونا خروج آنها با کندی مواجه شد. 

موسوی افزود، بعد از شیوع ویروس کرونا، تهران اعلام کرد که آماده است به اتباع هر کشوری که در ایران حضور دارند، برای بازگشت به کشورشان مجوز هوایی بدهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه حکومت بحرین باید در برابر اتباع خود احساس مسئولیت کند تصریح کرد: متأسفانه دولت بحرین از جمله دولت هایی است که نشان داد در چنین رخدادهایی مانند شیوع ویروس کرونا، به سلامت و کرامت اتباع خود، احترام نمی گذارد.

حدود دو هزار شهروند بحرینی که پیش از شیوع ویروس کرونا برای سفر به ایران آمده بودند، با ممانعت مسوولان بحرین برای بازگشت به کشورشان مواجه شدند.

موسوی همچنین با اشاره به توییت «محمدجواد ظریف» وزیرامورخارجه ایران درباره درخواست پنج میلیارد دلاری از صندوق بین‌المللی پول برای مقابله با ویروس کرونا گفت: آمریکا قصد مانع تراشی برای دریافت وام از صندوق بین المللی پول را داشت اما وزیر امورخارجه ایران به آنها هشدارهای لازم را داد .

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: با توجه به عضویت ایران در بانک جهانی و صندوق بین المللی پول، طبیعی است که ایران بر مبنای پرداخت حق عضویت از تسهیلات این صندوق استفاده کند.118

کلیدواژه