فروردین 11, 1399 07:59 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • غربالگری بیش از 61 میلیون نفر در طرح ملی مقابله با کرونا

دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا  از غربالگری بیش از 61 میلیون نفر در طرح بیماریابی و مقابله با کرونا در کشور خبر داد.

به گزارش پارس تودی، "حمیدرضا جمشیدی" یکشنبه شب در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه طرح غربالگری بیماری کرونا در دنیا سابقه ندارد، تصریح کرد، کشور‌های دیگر در بخش بهداشت محیط و فاصله گذاری اجتماعی خوب عمل کرده اند، اما بررسی وضعیت افراد به صورت جداگانه تنها در ایران انجام شده است.

جمشیدی با اشاره به کاهش مراجعه به بیمارستان‌ها با اجرای طرح ملی غربالگری در ایران، خاطرنشان کرد، در طرح ملی غربالگری تاکنون 17 هزار بیمار شناسایی و به بیمارستان ارجاع شده‌اند که حدود 5 هزار نفر از آن‌ها بستری شده اند.

دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه با اجرای طرح غربالگری و تماس با افراد، اضطراب روانی مردم از بیماری کرونا کاهش یافته است، یادآور شد: 140 هزار تخت بیمارستانی و یک هزار بیمارستان در ایران وجود دارد که از این تعداد 40 هزار تخت برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده که تاکنون بیشتر آن‌ها خالی است.

جمشیدی همچنین با اشاره به فعالیت 130 هزار نیروی بهداشتی و درمانی در ایران برای انجام خدمات درمان سرپایی و بستری در بیمارستان‌ها تصریح کرد، اکنون 82 آزمایشگاه در کشور فعالند و از بیماران سرپایی نیز آزمایش گرفته می‌شود.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون 38 هزار و 309 نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، 12 هزار و 391 نفر  بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده‌اند. شمار جان باختگان این بیماری در کشور نیز به 2640 نفر رسیده است.

117

بیشتر بخوانید:

بهبودی بیش از 12 هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا 

سرلشکر باقری: بحران کرونا به ارتقای دانش نیرو‌های مسلح ایران منجر شده است  

درخواست کشورهای منطقه برای کیت‌های ایرانی تشخیص کرونا

 

کلیدواژه

کامنت