فروردین 12, 1399 12:11 Asia/Tehran [Updated: فروردین 12, 1399 12:15 Asia/Tehran]
  • رضایی: هرگونه اقدام نظامی آمریکا در عراق مانند حمله داعش است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران هرگونه اقدام نظامی آمریکا در عراق را همانند حمله داعش دانست.

به گزارش پارس تودی؛ «محسن رضایی» دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران روز سه شنبه در حساب کاربری خود در توئیتر با  تاکید بر اینکه ترور و تجاوز در شکل دولت و گروه فرقی ندارد، یادآور شد: آمریکایی‌ها از عراق خارج شوند وگرنه مردم عراق اخراجشان می کنند.

به دنبال تحرکات نظامی مشکوک آمریکا در نقل و انتقال نیروهایش در عراق و گزارش ها از تلاش واشنگتن برای هدف قراردادن برخی از گروه های مقاومت اسلامی و الحشد الشعبی، نگرانیهای جدی در عراق درخصوص اقدامات خودسر آمریکا ایجاد شده است.

همزمان برخی از گروه های مقاومت اسلامی عراق اعلام کردند، در برابر این تحرکات مشکوک آمریکا ساکت نمی نشینند و به آن پاسخ می دهند.

برخی گزارش ها تحرکات جدید نظامی آمریکا را در ارتباط با کودتای نظامی احتمالی و همچنین اعمال فشار برای تغییر رویکرد سیاسی در عراق به نفع سیاست‌های آمریکا دانسته‌اند.

خبرگزاری فرانسه دوشنبه شب فاش کرد، آمریکا سامانه دفاع موشکی پاتریوت را در پایگاه نظامی‌اش در اربیل و پایگاه عین الأسد در استان الانبار عراق مستقر کرد.

این تحولات درحالی رخ می دهد که ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد داعش به سرکردگی آمریکا روز یکشنبه از خروج نیروهای خود از پایگاه "کی 1" کرکوک در شمال عراق و واگذاری تجهیزات آن به نیروهای امنیتی دولت بغداد خبر داد.118

بیشتر بخوانید:

هشدار حزب الله عراق به آمریکا

 

کلیدواژه

کامنت