فروردین 13, 1399 16:18 Asia/Tehran [Updated: فروردین 13, 1399 18:31 Asia/Tehran]
  • موسوی: ائتلاف متجاوزین به یمن از توهم و خیالبافی دست بردارند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به ادعای سخنگوی ائتلاف سعودی مبنی بر حضور کارشناسان ایرانی در یمن گفت: ائتلاف متجاوزین به یمن از توهم و خیالبافی دست بردارند.

به گزارش پارس تودی؛ «سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز چهارشنبه با رد اتهامات باطل سخنگوی ائتلاف سعودی علیه ایران و بی اساس خواندن این ادعاها افزود: عربستان سعودی با توهم پیروزی در چند هفته، مبادرت به تجاوز نظامی به یمن کرد و اکنون پس از گذشت پنج سال، همچنان با این محاسبه اشتباه دست به گریبان است.

موسوی تاکید کرد: این اقدامات تجاوزکارانه، جز ویرانی و کشتار مردم یمن دستاورد دیگری نداشته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه به ائتلاف متجاوزین به یمن توصیه کرد: به جای توهم و خیالبافی به واقعیت های موجود از جمله مقاومت مردم یمن در برابر این تجاوزات و نفرت جامعه جهانی از عربستان توجه کرده و بدانند بازی با کلمات، فرافکنی و ایراد اتهام به سایرین، شکست های سیاسی و نظامی آنها را جبران نخواهد کرد.

موسوی، بار دیگر با توجه به پیشنهاد دبیرکل سازمان ملل متحد مبنی بر آتش بس برای مقابله با بیماری کرونا در یمن و پذیرش آن از سوی دولت نجات ملی یمن، از متجاوزین به این کشور خواست ضمن متعهد بودن به توافق استکهلم، جنایت های خود را در یمن متوقف و این جنگ خانمان سوز را متوقف کنند.

پنجمین سال جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن 26 مارس 2020 پایان یافت؛ تاکنون بیش از 100 هزار نفر مستقیم و غیرمستقیم در اثر این جنگ کشته شده اند.117/118

بیشتر بخوانید:

ائتلاف سعودی 108 بار آتش بس در الحدیده را نقض کرد

 

کلیدواژه

کامنت