فروردین 15, 1399 21:06 Asia/Tehran [Updated: فروردین 15, 1399 21:10 Asia/Tehran]
  • پاسخ سفارت ایران در آلمان به اظهارات وزیر بهداشت این کشور

سفارت ایران در برلین در پاسخ به ادعای وزیر بهداشت آلمان درباره غیرشفاف بودن اقدامات تهران در مقابله با کرونا تاکید کرد: این اظهارنظرها بیشتر به شوخی اول آوریل شباهت دارد.

«ینس اشپان» Jens Spahn وزیر بهداشت آلمان اخیراً مدعی شد: لغو پروازهای "ایران ایر" به دلیل بالابودن ریسک ایران و مقابله غیر شفاف در مقابله با ویروس کرونا انجام شده است.

به گزارش پارس تودی؛ سفارت ایران در آلمان روز جمعه در بیانیه‌ای از وزیر بهداشت این کشور خواست، مشخص کند منبع اعلام مواضع و ادعاهای وی کدام مرجع رسمی، شناخته شده و قابل اتکای بین المللی و حقوقی بوده است.

در بیانیه‌ سفارت ایران در آلمان آمده است: مرجع جهانی نظارت بر اقدامات کشورها در مقابله با بیماری‌ها، سازمان جهانی بهداشت است که این سازمان از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مقابله با بیماری کووید 19 با وجود شرایط سخت تحریم قدردانی کرده است.

سفارت ایران در آلمان با تاکید بر لزوم لغو تحریم های ظالمانه و غیرانسانی دولت آمریکا ضد ایران و ضرورت همکاری‌های بین المللی برای عبور از همه‌گیری جهانی کرونا تصریح کرد: به طور قطع رفتارها و اظهار نظرهای مسئولانه و انسانی ملت ها و دولت ها در حافظه تاریخی مردم جهان به ثبت خواهد رسید.

بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت، حدود 70 درصد قربانیان ویروس کرونا و 50 درصد مبتلایان به این ویروس متعلق به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و در راس آن کشورهای ایتالیا و اسپانیا هستند و اتحادیه اروپا در کنارآمریکا  به کانون شیوع ویروس کرونا در جهان تبدیل شده‌اند.118

کلیدواژه

کامنت