فروردین 18, 1399 00:38 Asia/Tehran [Updated: فروردین 18, 1399 12:05 Asia/Tehran]
  • تقدیر ایران از کمک و تعهد چین در مهار کرونا

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران یکشنبه شب در توییتر دولت و ملت چین را پیشگام مبارزه با ویروس کرونا و اعطای کمک‌های سخاوتمندانه به سایر کشورها خواند و تاکید کرد، ایران همواره قدردان چین در این شرایط دشوار بوده است.

به گزارش پارس تودی، "سیدعباس موسوی" با اشاره به اقدامات چین برای مهار ویروس کرونا افزود، شجاعت، تعهد و حرفه‌ای‌گری چین در مهار کرونا شایسته تبریک است.

در پی شیوع ویروس کرونا در جهان، دولت و ملت چین تاکنون اقدام به ارسال محموله های متعدد پزشکی و بهداشتی به کشورهای مختلف از جمله ایران کرده‌اند.

ویروس کرونا با نام رسمی "کووید- 19" اواخر سال گذشته میلادی (دسامبر 2019) در شهر "ووهان" Wuhan در استان "هوبئی" شرق چین مشاهده شد و اکنون علاوه بر 30 استان این کشور، به بیش از 200 کشور دیگر از جمله  آمریکا، بریتانیا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، فرانسه، ایتالیا، بریتانیا، ترکیه، ایران، عربستان و امارات سرایت کرده است.

بر اساس آخرین آمار تاکنون بیش 1 میلیون و دویست هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد حدود 250 هزار نفر بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شده اند. دستکم 67 هزار و پانصد نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

117