فروردین 19, 1399 17:32 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • ظریف: ایران به صدقه ترامپ نیاز ندارد

وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد، ایران از لحاظ منابع انسانی و طبیعی کشور ثروتمندی است و نیازی به دریافت صدقه از دولت آمریکا که خود در برابر بحران کرونا شکست خورده است، ندارد.

به گزارش پارس تودی، "محمدجواد ظریف" امروز سه‌شنبه در پیامی  توییتری خاطرنشان کرد، ایران به‌عنوان یک کشور ثروتمند از لحاظ منابع طبیعی و انسانی، خواستار دریافت صدقه از دولت ترامپ نیست و تنها خواسته‌اش رفع تحریم‌های ظالمانه است.

ظریف در توییتر نوشت: «ایران از نظر منابع انسانی و طبیعی، غنی است. ما نیازی به صدقه‌دادن ترامپ نداریم - کسی که مجبور است دستگاه تنفس مصنوعی را از منابعی که خودش تحریم کرده خریداری کند. چیزی که ما از او می‌خواهیم، این است که به ممانعت از فروش نفت و دیگر محصولات ایران، خرید نیازهایش و کسب و تولید درآمدپایان دهد».

 

با وجود شیوع ویروس مرگبار کرونا در جهان و لزوم مبارزه همه جانبه با آن، آمریکا همچنان بر ادامه رویکرد تحریمی خود در چارچوب سیاست "فشار حداکثری" ضد ایران اصرار دارد و به طور غیرقانونی برخی منابع مالی و اموال ایران را در خارج از ایران مسدود کرده است.

تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه واشنگتن که شامل اقلام اساسی و حتی دارویی و پزشکی می شود باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای مردم ایران به ویژه بیماران کرونایی شده است.

براساس آخرین آمار، تاکنون از مجموع 62 هزار و 589 نفری که در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، 3 هزار 872 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

116/117

بیشتر بخوانید:

تداوم درخواست برای لغو تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا/ تحلیل

تحریم های آمریکا علیه ایران، نقض مقررات سازمان بهداشت جهانی است

کلیدواژه

کامنت