فروردین 22, 1399 14:36 Asia/Tehran [Updated: فروردین 22, 1399 17:44 Asia/Tehran]

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: روند بهبود یافتگان مبتلا به ویروس کرونا در کشور سرعت بالایی گرفته است و تاکنون 35 هزار و 465 نفر از کسانی که در کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند، بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده‌اند.

به گزارش پارس تودی به نقل از خبرگزاری ایران پرس؛ «کیانوش جهانپور» رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز جمعه در گفت وگو با خبرنگاران درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یکهزار و 972 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در ایران شناسایی شد.

جهانپور افزود: با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید 19 در ایران به 68 هزار و 192 نفر رسید.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت همچنین با اشاره به فوت 122 نفر در 24 ساعت گذشته، گفت: فوت ناشی از ویروس کرونا در ایران به 4 هزار و 232 نفر رسیده است. 

همزمان با اقدامات پیشگیرانه و درمانی دولت ایران با کمک نیروهای مسلح، فرایند تشخیص زود هنگام، ردیابی افراد در تماس با مبتلایان، جدا سازی بیماران (قرنطینه) و درمان افراد مبتلا به ویروس کرونا با همراهی همه اقشار مردم ایران، به سرعت در حال انجام است.

ویروس کرونا که نام رسمی آن کووید - 19 است، اواخر سال گذشته (2019) در شهر "ووهان" چین شناسایی شد.

هم‌اکنون تمامی کشورهای جهان درگیر مقابله با ویروس کرونا هستند؛ تاکنون بیش از  یک میلیون و 600 هزار نفر از مردم جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند که از این تعداد دست‌ِکم 96 هزار نفر از این تعداد جان خود را از دست دادند و حدود 362 هزار نفر نیز بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده‌اند.118

بیشتر بخوانید:

اصناف بدون مجوز وزارت بهداشت اجازه بازگشایی ندارند

افتتاح خط تولید «ماسک فیلتردار یونی» با حضور وزیر دفاع

غربالگری بیش از 70 میلیون نفر از ایرانیان در طرح ملی مقابله با ویروس کرونا

 

کلیدواژه

کامنت