اردیبهشت 07, 1399 09:06 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 12:36 Asia/Tehran]
  •  تاکید رهبر معظم انقلاب بر ضرورت  نهراسیدن از تهدیدهای دشمنان اسلام و قدرت‌های ظالم/ تحلیل

پارس تودی- رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: "تنها راه نجات بشریت از ظلم، تبعیض، جنگ، ناامنی، لگدمال شدن ارزشها و حاکم شدن امنیت و سلامت و آسایش؛ عمل به دستورهای کاربردی قرآن است."

حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی این نکته مهم ارزشمند قرانی را در اولین روز از ماه مبارک رمضان، در مراسم انس با قرآن که روز شنبه در مصلای تهران و ارتباط زنده تصویری با حسینیه امام خمینی (ره) با حضور ایشان برگزار شد، بیان کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه ای در تبیین این موضوع افزودند: "یک دسته از دستورهای کاربردی قرآن، نحوه قاعده سازی در زندگی است؛ اگر این قاعده‌سازی بر مبنای قدرت و پول و شهوت باشد، انسان از زندگی واقعی و اُخروی بی‌نصیب خواهد ماند اما اگر انسان‌ها بنای زندگی خود را در دنیا بر اساس نیکی و حسنه قرار دهند، علاوه بر منافع دنیوی قطعاً به مقاصد واقعی و حقیقی زندگی نیز خواهند رسید."

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتشان همچنین «پرهیز از اعتماد و گرایش به ظالمان»، «رعایت قسط و عدل و انصاف در زندگی» و «خیانت نکردن در امانت» را از دیگر دستورهای اسلام برشمردند و تأکید کردند: "هراس از آمریکا نتایج تلخی را به بار خواهد آورد و ما در سال‌های گذشته در برخی دولت‌ها مشاهده کردیم که ترس از آمریکا، آن‌ها را دچار چه مشکلات سختی کرد."

ملت ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز، در مقابل توطئه های دشمنان ایستاده و نفوذ ناپذیری خود را در مقابل دشمنان به اثبات رسانده است.

رهایی از شر حکومت استبدادی و سلطنتی موروثی، ایستادگی در مقابل همه توطئه های آمریکا، افزایش اعتبار و احترام ایران در منطقه و جهان، رفع تحقیرشدگی تاریخی و حفظ عزّت ملی در برابر سیاست توسعه‌طلبی و انحصارطلبی‌ آمریکا از سر فصل های دستاوردهای چهار دهه نخست پیروزی انقلاب اسلامی است.

ملت ایران پس از پیروزی انقلاب، با تکیه برآموزه های قرآن و رهایی بخش بشریت از ظلم، همه معادلات ومحاسبات دشمنان رابرهم زد.

آنگونه که حضرت آیت الله خامنه ای بیان کرده اند: "شکست ناپذیری ملت ایران درمقابل تهدیدها، فشارها و توطئه ها، ناشی از برکت اسلام عزیز است."

عظمت ایران یک واقعیت تاریخی است که دشمنان ملّت ایران را در توطئه هایش ناکام کرده است.

در 41 سال گذشته ایران توانسته است در عرصه‌ سخت و دشوار، سرافراز بِایستد و ظرفیت های درونی خود را نشان بدهد.

بخشی از این دستاوردها را می توان در زمینه هایی همچون؛ "درخشش  اقتدار ملّت ایران در مقابل نظام سلطه"، "اثرگذاری درتحولات سرنوشت ساز منطقه" و "الگو سازی در زمینه مقاومت علیه قدرت های استکباری" بیان کرد.

انقلاب اسلامی با تکیه بر مبانی راهبردی در آموزه های قرآنی، تسلیم ناپذیری در مقابل نظام های سلطه را اصل قرارداد و راه استقلال و خودباوری را در پیش گرفت.

علت اصلی همه دشمنی های قدرت های استکباری با این انقلاب را می بایست درهمین نکته دید. امروز جبهه بزرگی از دشمنان در مقابل نظام اسلامی قرار دارند که هدف همه آنها نابودی یا از درون‌تهی‌کردن جمهوری اسلامی است، اما نتوانسته اند به این هدف برسند.

در نگاه رهبر معظم انقلاب، امت اسلامی با تکیه بر ارزش های قرآنی می تواند از مشکلات عبور کند اما شرط مهم آن نهراسیدن از تهدید های دشمنان است.

رهبر معظم انقلاب، تنها راه نجات بشریت از ظلم، تبعیض، جنگ، ناامنی، لگدمال شدن ارزشها و حاکم شدن امنیت و سلامت و آسایش را عمل به دستورهای کاربردی قرآن دانستند وابراز امیدواری کردند: "آحاد ملت و مسلمانان و بویژه دولت‌های اسلامی و مسئولین توفیق عمل به دستورهای کاربردی قرآن را بیابند زیرا نسخه شفابخش مشکلات است."

از این دیدگاه و به دلایل راهبردی، بیانات رهبر معظم انقلاب درمراسم انس با قرآن، منظومه‌ای از امورمهم است که می تواند سرنوشت جهان اسلام را در پرتو عمل به آموزه های  قرآنی در مسیر اعتلا و اقتدار و  عزتمندی قراردهد.

نویسنده: جمشید امین زاده

116/117

بیشتر بخوانید:

تصاویر: مراسم انس با قرآن در اولین روز از ماه مبارک رمضان

نترسیدن از دشمن و محکم ایستادن مقابل او از دستورهای مهم قرآن است

پخش زنده محفل انس با قرآن کریم با حضور رهبر معظم انقلاب از ایران پرس

کلیدواژه

کامنت