اردیبهشت 07, 1399 11:24 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 11:49 Asia/Tehran]
  • موسوی: گسترش شهرک‌ سازی صهیونیست‌ها در راستای اجرای طرح ننگین

سخنگوی وزارت خارجه گفت: تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی در گسترش شهرک ‌سازی و الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی سال 1948، نقض قوانین بین المللی و در راستای اجرای طرح ننگین "معامله قرن" است.

به گزارش پارس تودی، "سیدعباس موسوی" روز یکشنبه اقدامات غیر قانونی رژیم اسرائیل را نقض قوانین بین المللی و تهدیدی برای صلح و امنیت در منطقه دانست و از سازمان ملل متحد و دیگر مجامع بین المللی خواست در چارچوب وظایف و مسئولیت های خود در مقابله با این تحرکات عمل کنند.

سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به سوء استفاده رژیم اشغالگر قدس از شرایط جاری ناشی از شیوع ویروس کرونا، افزود: مردم مظلوم فلسطین همزمان با کرونا با ویروس هایی چون اشغالگری، محاصره و تحریم در حال مبارزه هستند.  

موسوی از سازمان ها و مجامع بین المللی و نیز کشورهای جهان خواست تا به کمک مردم فلسطین آمده و اجازه ندهند بار دیگر مردم مظلوم فلسطین از خانه و کاشانه خود آواره شوند.  

سخنگوی وزارت خارجه در پایان با تاکید بر اینکه سرزمین فلسطین از آن مردم  فلسطین است، تاکید کرد: رژیم صهیونیستی رژیمی غاصب و اشغالگر است و تنها راه حل بحران فلسطین برگزاری همه پرسی در میان ساکنان اصلی این سرزمین و برپایی دولت مستقل فلسطینی به پایتختی بیت المقدس است.

116/117

بیشتر بخوانید:

الحاق کرانه باختری به سرزمین های اشغالی؛ نقض قوانین بین المللی

واکنش‌های جهانی به تصمیم اسرائیل برای الحاق کرانه باختری به مناطق تحت اشغال خود

کلیدواژه

کامنت