خرداد 13, 1399 12:19 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]
  •  گسترش همکاری مجالس ایران و ویتنام برای کمک به صلح و ثبات جهانی

تهران- ایران پرس: رییس مجلس ملی ویتنام در پیامی انتخاب محمدباقر قالیباف را به ریاست مجلس یازدهم شورای اسلامی تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، "نگوین تی کیم نیان" رییس مجلس ملی ویتنام با صدور پیامی ضمن تبریک انتخاب دکتر محمد باقر قالیباف به ریاست مجلس شورای اسلامی، خواستار استحکام بیش از پیش روابط میان مجالس دو کشور شد.
متن این پیام به این شرح است:
عالیجناب محمدباقر قالیباف 
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران
از انتخاب جنابعالی به سمت ریاست مجلس شورای اسلامی ایران بسیار خرسند شدم. از طرف مجلس ملی ویتنام و مردم ویتنام و نیز از جانب خود، گرم ترین تبریکات  را به همین مناسبت خدمت شما، عرض می نمایم.
بسیار شادمانم از اینکه در طول سالیان دراز گذشته روابط ویتنام و ایران شاهد پیشرفت  بوده است و منافع زیادی را برای ملت دو کشور به همراه داشته است.  

امید دارم که روابط و همکاری های دوستانه میان مجالس دو کشور، به صلح، ثبات و توسعه بیشتر دو کشور، جهان و منطقه کمک نماید و نیز روابط میان مجلسین دو کشور بیش از پیش مستحکم شده و به روابط بیشتر میان مردم دو کشور بینجامد.
آرزو می کنم که در سمت والا و جدیدتان، موفق و پیروز باشید. موقع را مغتنم شمرده احترامات فائقه را تجدید می نمایم.
نگوین تی کیم نیان
رییس مجلس ملی جمهوری سوسیالیستی ویتنام
هانوی ٢٩ مه ٢٠٢٠

نمایندگان مجلس یازدهم شورای اسلامی در نشست علنی روز پنج شنبه مجلس شورای اسلامی (اول خرداد)، محمدباقر قالیباف را با 230 رأی از مجموع 264 رأی به عنوان رئیس اجلاسیه اول دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی انتخاب کردند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفند ماه 1398در 208 حوزه انتخابیه سراسر ایران برگزار شد. ۲۴ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۴۰۴ نفر در این انتخابات، مشارکت کردند.

 

بیشتر بخوانید:

دیدار لاریجانی با رئیس مجلس ویتنام

کلیدواژه

کامنت