تیر 31, 1399 11:54 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: برج میلاد تهران این شب‌ها میزبان «نخستین سیرک ماشین ایران» است.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، «نخستین سیرک ماشین ایران» با حضور شرکت‌کنندگان بین‌المللی از هفت کشور جهان از روز پنج‌شنبه گذشته با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در برج میلاد در حال برگزاری است و این رویداد تا 31 مرداد ادامه خواهد داشت.

سیرک ماشین با هماهنگی‌ و مجوز ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و به منظور سرگرمی و پرکردن اوقات فراغت شهروندان در روزهای بلند و کرونایی تابستان برنامه‌ریزی شده است.

در سیرک ماشین، هنرمندانی از کشورهای برزیل، اکوادور، تانزانیا، روسیه، کلمبیا، مکزیک و ایران هر شب در دو سانس برای شهروندان و علاقه‌مندان در برج میلاد برنامه اجرا می‌کنند.

همزمان با اجرای این برنامه، نمایندگانی از ستاد ملی کرونا به منظور نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضور خواهند داشت.

پیش از این، «نخستین سینما ماشین» کشور پس از انقلاب، با همت سازمان هنری رسانه‌ای اوج و شرکت سینمایی نورتابان در تهران و با نمایش فیلم خروج در برج میلاد اجرایی و اکران شد.

این رویداد از 12 اردیبهشت تا سوم خرداد برگزار شد و در هر اکران 160 اتومبیل در دو سانس شاهد نمایش فیلم خروج بودند.

پس از شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیل شدن مراکز فرهنگی و هنری؛ جامعه فرهنگ و هنر کشور تلاش کرد، برای حفظ شور، نشاط و روحیه اجتماعی مردم فضای فرهنگی مناسب در جامعه ایجاد کند.

کنسرت‌های آنلاین، "سینما ماشین" و جشنواره فیلم "یک دقیقه قرنطینه" اولین قدم جامعه فرهنگ و هنر برای دستیابی به این هدف بوده است.

کلیدواژه

کامنت