شهریور 02, 1399 13:39 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • فرمانده مرزبانی خبر داد: هلاکت شرور مسلح در جنوب شرق کشور

ایران پرس: فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از درگیری مسلحانه مرزبانان با اشرار مسلح در جنوب شرق کشور و هلاکت یک شرور مسلح و عنصر وابسته به گروهک‌های تروریستی در منطقه مرزی سراوان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرتیپ «احمدعلی گودرزی» فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ایران با اشاره به شناسایی عناصر وابسته به گروهک‌های تروریستی و اشرار مسلح در منطقه مرزی سراوان توسط مرزداران استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مرزداران با پشتیبانی اطلاعاتی معاونت اطلاعات مرزبانی استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرق ایران، محل اختفای اشرار را شناسایی و با اعزام چند تیم عملیاتی، این منطقه در کنترل مرزداران قرار گرفت.

سرتیپ گودرزی گفت: اشرار که خود را در تنگنا و محاصره مأموران ایرانی دیدند، اقدام به تیراندازی به سمت مرزداران کردند و سعی داشتند با تیراندازی‌های مداوم به سمت ارتفاعات کشور مقابل متواری شوند.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ایران با بیان اینکه مرزداران با اتخاذ موضع صحیح و با استفاده از تاکتیک‌های عملیاتی مناسب، با آتش پرحجم به سمت عناصر گروهک تروریستی، تیراندازی کردند، افزود: این عملیات، منجر به هلاکت یک نفر از اشرار شد که از این متهم، مقادیری سلاح، مهمات و تجهیزات مخابراتی و ارتباط ماهواره‌ای نیز کشف شد.

سرتیپ گودرزی یادآور شد: بر اساس اقدامات گسترده اطلاعاتی، شرور به هلاکت رسیده در مارس سال جاری در درگیری با عوامل مرزبانی ایران، یکی از مرزداران هنگ مرزی سراوان را از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار داده بود.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ایران تاکید کرد: شناسایی و دستگیری تعدادی از اشرار مسلح که در این درگیری به شدت زخمی شده و به سمت ارتفاعات کشور مقابل متواری شده‌اند، در دستور کار مرزبانان ایران قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

ناکامی اشرار مسلح در ورود به مرزهای کشور

کلیدواژه

کامنت