شهریور 15, 1399 07:29 Asia/Tehran [Updated: آبان 09, 1399 15:23 Asia/Tehran]

ایلام- ایران پرس: رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از مصدومیت 217 نفر در اثر حادثه انفجار گاز کلر در روستای زنجیره علیا از توابع شهرستان چرداول این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمد کریمیان» اظهار داشت: پس از وقوع حادثه انفجار گاز کلر در روستا زنجیره علیا، بالگرد اورژانس هوایی و آمبولانس‌های فوریت‌ پزشکی سریعا به محل حادثه اعزام شدند.

کریمیان خاطرنشان کرد: پس از وقوع این حادثه بیمارستان های تابعه استان به حالت آماده‌باش کامل درآمدند و بخش اعظم مصدومان به بیمارستان امام خمینی(ره) در مرکز استان اعزام شدند.

در پی حادثه انفجار گاز کلر در زنجیره علیا که منجر به مسموم شدن تعدادی از اهالی مردم روستا شد، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» استاندار ایلام ضمن ابلاغ دستورات لازم به ستاد مدیریت بحران استان و دستگاه های امداد رسان، معاونان سیاسی امنیتی، عمرانی و اقتصادی را مامور حضور در محل و پیگیری حادثه دیدگان کرد.

بر اساس این گزارش، از همان آغازین ساعت حادثه به دستور استاندار ایلام ده ها تیم امداد و نجات از استان های ایلام و کرمانشاه و گروه های کمکی از سپاه، نیروی انتظامی، هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی در محل حاضر شده و با آمبولانس و بالگرد مصدومان حادثه دیده را به مراکز درمانی شهرستان چرداول و ایلام انتقال دادند.

حادثه انفجار ظهر روز جمعه (14 شهریور) در روستای زنجیره علیا ناشی از بی احتیاطی و سهل انگاری راننده تریلر حمل کننده کپسول بوده که خوشبختانه تاکنون هیچ گونه تلفات جانی گزارش نشده است.

شهرستان چرداول به مرکزیت شهر سرابله در 30 کیلومتری ایلام قرار دارد.

117

 

 

کلیدواژه

کامنت