شهریور 26, 1399 08:06 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1399 21:10 Asia/Tehran]
  • اعتراض ایران به تهدیدهای رئیس جمهوری آمریکا

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با ارسال نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و شورای امنیت، مراتب اعتراض خود را به تهدیدهای اخیر رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «مجید تخت‌روانچی» نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه در این نامه، تهدید ترامپ را نقض اصول منشور سازمان ملل از جمله ماده 2 آن که به صراحت تهدید یا استفاده از زور را ممنوع می‌کند، دانسته است.

تخت‌روانچی همچنین با اشاره به تهدیدهای گذشته آمریکا علیه ایران و نیز ترور سردار سلیمانی، از شورای امنیت خواست، آمریکا را وادار سازد به تهدید و سایر اقدامات غیرقانونی و سیاست‌های غیرمسئولانه خود پایان دهد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در صفحه توئیتر خود، با اشاره به ادعای تارنمای نشریه «پالیتیکو» POLITICO مبنی بر قصد ایران برای ترور سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی، لفاظی‌هایی درباره این ادعای بی‌اساس مطرح کرد؛ ادعایی که نه مستندی بر آن ارائه شد و مقامات ایران و حتی آفریقای جنوبی هم به آن را تکذیب کردند.

ترامپ درحالی واژه نفرت‌انگیز ترور را به ایران نسبت داد که خودش به شخصه دستور ترور سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی را صادر کرده بود.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در ادامه نامه‌ای خود به دبیرکل سازمان ملل متحد و شورای امنیت با هشدار درخصوص اینکه آمریکا مسئول هرگونه ماجراجویی احتمالی علیه ایران خواهد بود، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در دفاع مشروع از ملت، سرزمین و منافع خود لحظه‌ای تردید نخواهد کرد. 113

بیشتر بخوانید:

ظریف خطاب به ترامپ: زمان بیدار شدن است

پشت پرده فضاسازی‌های رسانه‌ای و سیاسی برضد ایران

کلیدواژه

کامنت